کد خبر: 3767191
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
به مدت 14 روز برگزار می‌شود؛
گروه بین‌الملل ـ دوره‌های علمی - آموزشی ویژه فارسی‌آموزان مدارس با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان در مسجد کبود ایروان (پایتخت این کشور) برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ عباس شاکری سیدآبادی، دبیر اجرایی جشنواره ملی خلاقیت‌های علمی پژوهشی «لکوکاپ» دانشگاه صنعتی شریف با سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان دیدار و گفت‌وگو كرد.

در این دیدار موضوع همکاری دانشگاه شریف با رایزنی فرهنگی كشورمان مطرح و مقرر شد طی روزهای آینده کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی علمی ویژه برای فارسی‌آموزان ارمنی مدارس تحت نظارت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در مسجد کبود ایروان به مدت 14 روز برگزار و تجهیزات ارائه شده توسط دانشگاه شریف برای استفاده فارسی‌آموزان ارمنی به رایزنی فرهنگی ایران اهدا شود.

به گفته شاکری، این دوره‌ها و تجهیزات آموزشی پیش از این در کشورهای مختلف از جمله امارات متحده عربی، قطر و ... برگزار و راه‌اندازی شده است و کماکان در آن کشورها به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

این برنامه شامل ارائه بازی‌های فکری و آموزشی برای کودکان، نوجوانان و جوانان است که برای افزایش آگاهی‌های آموزشی آنها در عرصه‌های مختلف از آموزش الفبا تا آموزش علم فیزیک و ستاره‌شناسی و ... تلاش و ضریب هوشی و استعدادهای آنها را ارزیابی می‌كند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: