کد خبر: 3767472
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
با همخوانی اشعار حافظ و سعدی برگزار شد؛
گروه بین‌الملل ـ هجدهمین جشنواره موسیقی صوفیسم «روحانیت» در موزه «چتروپاتی شواجی مهاراج» شهر «بمبئی» هند برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ در آیین افتتاحیه این جشنواره كه با حضور محسن آشوری، سرپرست خانه فرهنگ ایران در بمبئی و تعداد پرشماری از علاقمندان به موسیقی سنتی و صوفیسم برگزار شد، برنامه دلنشین گروه موسیقی سنتی ایرانی مهدی امامی، اجرا شد.

این جشنواره با شركت گروه‌های موسیقی از ایران، روسیه و هند، برگزار شد. در روز نخست کشور هند و روسیه موسیقی سنتی خود را نواختند.

در روز دوم در آغاز برنامه یک گروه از هند به نواختن پرداخت و سپس گروه مهدی امامی از کشورمان در سه بخش موسیقی اصیل ایرانی را با اشعاری از حافظ شیرازی و سعدی همخوانی كرد. پس از آن و به ابتکار دبیر جشنواره، گروه‌های موسیقی دو کشور ایران و هند با هم‌نوازی، برنامه موسیقایی با عنوان «هنگامی که قلب‌ها به هم پیوند می‌خورد» اجرا كردند.

قرار است این جشنواره پس از بمبئی در شهرهای کلکته و دهلی نیز برگزار شود.

گفتنی است؛ مهدی امامی، فارغ‌التحصیل مهندسی عمران است. وی مقدمات آواز، تمبک و دف را نزد پدرش استاد احمد امامی آموخت. از سال ۱۳۷۶ به‌ طور جدی به فراگیری ردیف آوازی موسیقی ایران پرداخت. در سال ۱۳۸۵ در کلاس‌های تحلیل ردیف و آواز استاد محمدرضا لطفی شرکت كرد و از سال ۱۳۸۶ به کارگاه استاد محمدرضا شجریان راه یافت و تا سال ۱۳۹۱ از محضر وی بهره جست.

گروه مهدی امامی اجراهای گوناگونی را در داخل و خارج از کشور با همکاری گروه‌ها و هنرمندانی مختلفی برگزار كرده و در جشنواره‌های معتبر موسیقی مانند فستیوال موسیقی سواس دانشگاه لندن، مقام باکو، صوفی الجزیره و ... حضور موفقی داشته است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: