کد خبر: 3770153
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
گروه بین‌الملل ـ یک فعال سیاسی مسلمان به دلیل اعتراض به توزیع سوسیس خوک در کنفرانس اسلامی برلین از حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل اخراج شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اینترنتی « aksalser.com»؛ محمد اونال، فعال سیاسی ترکیه‌ای الاصل در پیامی در توئیتر به پذیرایی از شرکت‌کنندگان کنفرانس اسلامی هفته گذشته برلین با سوسیس خوک انتقاد کرد.

وی پس از این توئیت مجبور به استعفا شد و استعفای خود را به حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور ارائه داد.

محمد اونال همچنین موضع حامیانه «علی ارتان توبراک»، دیگر هم حزبی خود، در برابر عرضه گوشت خوک در کنفرانس اسلامی برلین را مورد انتقاد قرار داد؛ توبراک با موضع‌گیری در برابر اونال اعلام کرده بود کسی که به سوسیس خوک در کنفرانس اسلامی اعتراض دارد، با تمامی شاخصه‌های آلمان مخالف است.

گفتنی است، کنفرانس اسلامی برلین هفته گذشته در آلمان برگزار و در آن سوسیس خوک برای شرکت‌کنندگان، عرضه شد که انتقادهای زیادی را در پی داشت.

وزارت کشور آلمان در پاسخ به انتقادها عذرخواهی و اعلام کرد: انتخاب غذاهای ارائه شده در کنفرانس اسلامی برلین بر مبنای تنوع مذهبی شرکت‌کنندگان بوده و ۱۳ نوع غذا، از جمله غذاهای حلال، مناسب برای گیاهخواران و گوشت‌خواران و همچنین ماهی ارائه شده و همه غذاها نیز به روشنی مشخص بوده‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: