کد خبر: 3770198
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
گروه سیاست و اقتصاد- معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری‌ها است و در صورت بروز اعتماد، سرمایه‌گذار خود برای دریافت پروژه پیش‌قدم می‌شود.
اعتمادسازی؛ پاشنه آشیل توسعه شهرداری‌هابه گزارش ایکنا از زنجان، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری، اظهار کرد: شهرداری‌ها با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند و در این شرایط سخت روستاها مغفول مانده‌اند.
این مسئول ادامه داد: در شهرداری توجه به اعتمادسازی برای داشتن همراهی مردم بسیار جدی است و چکیده مشکلات به اعتماد بازمی‌گردد، حتی با وجود فراهم شدن همه زیرساخت‌ها اگر دیوار بی‌اعتمادی از بین نرود، موفقیت حاصل نخواهد شد.
معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور افزود: اگر اعتماد باشد، ساخت و ساز خلاف به وجود نمی‌آید و ماده ۷۷ و کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهد بود و همه عوارض پرداخت خواهد شد؛ چرا که اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری‌ها است و در صورت بروز اعتماد، سرمایه‌گذار خود برای دریافت پروژه پیش‌قدم می‌شود.
جمالی‌نژاد تصریح کرد: در دهه ۶۰ بسیاری از زیرساخت‌ها و ملزومات اولیه زندگی وجود نداشت ولی اعتماد وجود داشت و صمیمیت بیشتری در جامعه در جریان بود و این مهم نقطه عطف موفقیت‌های انقلاب بوده است.
وی یادآور شد: اعتمادسازی بیش از سایر موارد نیاز به توجه دارد و قبل از هرچیز مردم باید صداقت، صراحت، شفافیت، کار جهادی و ساده‌زیستی، گشاده‌رویی و اخلاق، تعهد و تخصص را ببیند تا به میدان بیایند.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت زیرساخت‌های موجود در کشور خوب بوده و ایران سرمایه‌های زیادی دارد و باید شهرداری‌ها ید واحده شده و برای توسعه همکاری کنند و اختلاف‌نظرها و سلیقه‌ها را کنار بگذارند.
وی با بیان اینکه با به وجود آمدن اعتماد، شاهد حضور پررنگ سرمایه‌گذاران خواهیم، گفت: این مهم در توسعه بسیاری از پروژه‌ها موثر بوده است. همچنین بسیاری‌ از پروژه‌هایی که دولتی بوده و واگذار نشده را می‌توان به شهرداری واگذار کرد و سعی شده مسائل و مشکلات موجود در بخش‌های مختلف تسریع و تسهیل شود.
جمالی‌نژاد، از ساماندهی و انتظام‌بخشی تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری خبر داد و گفت: ابتدا تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و سپس پیمانی‌ها انجام خواهد شد و در بحث کمبودهای اعتباری ارزش‌افزوده سوخت مصوبه ۳۲۰۰ میلیارد تومانی در مجلس تصویب شده و در بحث ماشین‌آلات نیز با آنچه که مصوب‌ شده قراردادها بسته خواهد شد.
این مسئول بر توجه ویژه بر بحث بازآفرینی تاکید کرد و گفت: در  بخش حمل و نقل عمومی، دولت توجه ویژه داشته و در بحث نوسازی ناوگان شهری می‌توان به استان‌ها کمک کرد و کارگروه‌هایی راه‌اندازی شده که مشکلات را رصد و احصا کند، به همین دلیل انتظار داریم در این کارگروه‌ها استان حضور فعالی داشته باشد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: