کد خبر: 3772098
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
رمضانی فرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی - کارشناس دبیرخانه آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن گفت: چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌ها و استعدادهای شگرفی در حفظ قرآن دارد ولی به دلیل عدم اطلاع‌رسانی مناسب حفاظ حائز مدرک در استان محدود هستند.

محمد رمضانی فرد، کارشناس دبیرخانه آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اشاره به ثبت‌نام 114 نفر از استان در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در سال گذشته، گفت: از این تعداد 98 نفر بانو و 16 نفر آقا بودند.

وی با بیان اینکه 10 نفر که 8.7 درصد از شرکت‌کنندگان است در این آزمون موفق به اخذ مدرک تخصصی حفظ شدند، افزود: از این تعداد چهار نفر مدرک درجه سه، سه نفر مدرک درجه پنج، 2 نفر مدرک بالای پنج جزء و یک نفر مدرک درجه چهار را اخذ کردند.

رمضانی فرد با بیان اینکه حدود 65 نفر از شرکت‌کنندگان استان در این آزمون در قسمت ترجمه مردود شدند، اظهار کرد: بنا بر این آمارها عملکرد چهارمحال و بختیاری در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ خوب نبوده است.

 کارشناس دبیرخانه آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن تصریح کرد: در 12 دوره این آزمون‌ها در استان 804 نفر در آزمون شرکت کردند که 16 نفر حائز مدرک پنج جزء، 23 نفر مدرک 10 جزء، هشت نفر 20 جزء، 12 نفر حفظ کل و تنها سه نفر حائز مدرک درجه 2 شده‌اند که در مجموع 72 نفر و 8.7 درصد از شرکت‌کنندگان در آزمون حائز مدرک شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون شش هزار و 444 نفر در کشور حائز مدرک تخصصی حفظ شده‌اند، اضافه کرد: حدود 12 درصد از شرکت‌کنندگان مدرک حفظ دریافت کرده‌اند.

رمضانی فرد با تاکید بر اینکه عدم اطلاع مؤسسات و قرآنیان از برگزاری این آزمون و مزایای دریافت مدرک آن موجب کاهش تعداد شرکت‌کنندگان و دریافت‌کنندگان مدرک حفظ شده است، ادامه داد: تخفیف شهریه برای تحصیل در دانشگاه و ارتقای تحصیلی برای حفاظ درجه یک و 2 از مزایای دریافت این مدرک است.

کارشناس دبیرخانه آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌ها و استعدادهای شگرفی در حفظ قرآن دارد ولی به دلیل عدم اطلاع‌رسانی مناسب حفاظ حائز مدرک در استان محدود هستند.

رمضانی فرد اظهار کرد: اساتید قرآنی استان به خوبی در این زمینه اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و نتوانسته‌اند مردم را به سمت دریافت این مدرک تشویق کنند لذا از بهمن‌ماه سال جاری دوره جدید ثبت‌نام این آزمون آغاز می‌گردد و باید مؤسسات و اساتید قرآنی به درستی اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: