کد خبر: 3780151
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس:
گروه جهاد و حماسه ــ مجتهدزاده در همایش بزرگ خواهران شهدا گفت: زینب(س) یک نمونه برجسته تاریخ است، عظمت حضور یک زن را در یکی از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ نشان می‌دهد که زن در حاشیه تاریخ نیست و در متن و حوادث مهم تاریخ قرار دارد، حضرت زینب(س) نشان داد که می‌توان عفاف زنانه را به عزت مجاهدانه تبدیل کرد.

پ

به گزارش ایکنا، مریم مجتهدزاده، رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در همایش پیام آوران عاشورا که در روز پنج‌شنبه؛ ۲۰دی‌ماه در حسینیه شهدای بسیج به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زینب کبری و با هدف تجلیل از مقام خواهران گرانقدر شهدا برگزار شد، اظهار کرد: شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی زن نه شرقی نه غربی است، زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می‌توان زنی عفیف، محجبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود، می‌توان سنگر خانواده را پاکیزه نگهداشت و در عرصه اجتماعی و سیاسی نیز سنگرسازی‌های جدیدی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس، لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانه‌ترین میدان‌ها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری‌های خود فتح کردند.
وی به ارزش و عظمت زینب کبری اشاره کرد و افزود: ارزش و عظمت حضرت زینب کبری(س) به خاطر موضوع و حرکت عظیم الشان ایشان براساس تکلیف الهی است. کار، تصمیم و نوع حرکت زینب کبری(س) به او اینقدر عظمت بخشید؛ اولاً موقعیت را شناخت هم موقعیت قبل از رفتن امام حسین به کربلا، هم موقعیت لحظات بحرانی عاشورا، هم موقعیت حوادث کشنده پس از شهادت. ثانیاً طبق هر موقعیتی یک انتخاب کرد و این انتخاب درست زینب(س) را ساخت.
مجتهدزاده ادامه داد: این بانوی بزرگ اسلام در مقابل کوه سنگین مصائب؛ در مواجهه با دشمنان، مصیبت و حوادث تلخ مثل یک قله قامت خود را استوار و برافراشته نگهداشت.
مجتهدزاده تأکید کرد: ملت بزرگ ایران با پایبندی به ارزش‌های اسلامی و تلاش بی وقفه برای تحقق اهداف آرمان‌های راه نورانی شهدای گرانقدر را ادامه می‌دهد و تا دستیابی به اهداف والای شهیدان از مجاهدت فروگذار نخواهد کرد.

وی افزود: تهدید و عربده کشی دشمنان ایران به علت وحشت و هراسی است که برجسته‌تر شدن و عمق‌یابی روزافزون انقلاب اسلامی در دل آنان ایجاد کرده است.
وی روحیع ایثارگری را مایه نجات کشور معرفی کرد و گفت هیچ جامعه‌ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.
مجتهدزاده اظهار کرد: یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است. کیمیای هوشمندی و موقعیت شناسی شهدا و ایثارگران نقطه برجسته‌ای است که به عنوان یک درس همواره موردنیاز کشور است.
رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: امروز همه ما بر سر سفره شهدا نشسته ایم بقای این انقلاب به خاطر خون شهیدان است، شهادت است که پای ماندگاری و پایداری و بقای ارزش‌ها را امضا می‌کند. بزرگترین اجری که در این دنیا به شهید داده می‌شود بقا و استحکام آن حقیقتی است که شهید جان خود را برای آن حقیقت فدا کرده است و خدای متعال یه برکت خون شهید آن حقیقت را حفظ می‌کند.
مجتهدزاده در ادامه گفت: به برکت خون شهدا در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، دشمنان برنامه‌ریزی کرده بودند که ما چهلمین سال را نبینیم ولی ملت ایران نشان داد که با بصیرت بالایی که دارد با همه سختی‌هایی که بواسطه تحریم‌ها متحمل می‌شوند ولی کشور، انقلاب و رهبرشان را معامله نمی‌کنند.
وی در پایان گفت: انقلاب ما زینبی است از اول انقلاب زنان یکی از برجسته‌ترین نقش‌ها را در این انقلاب داشته اند هم در حادثه‌های بزرگ انقلاب و هم در حادثه‌های بسیار بزرگتر هشت سال دفاع مقدس نقش مادران، همسران از نقش مجاهدان اگر سنگین‌تر، دردناک‌تر و تحمل طلب‌تر نبود یقیناً کمتر نبود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: