کد خبر: 3780311
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه اردبیل گفت: اقدام دولت با پیگیری مسئولان استانی در منتفی شدن انتزاع بخشی از منطقه گرمی به نام عمارت از استان اردبیل جای قدردانی و تشکر دارد.

اقدام دولت در منتفی شدن انتزاع «سد عمارت» شایسته استبه گزارش ایکنا از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل، امروز، ۲۱ دی ماه در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه در هفته جاری اقدام پیگیرانه‌ای را در حل مشکل به وجود آمده در انتزاع بخشی از روستا‌های گرمی به استان همسایه شاهد بودیم اظهار کرد: از سوی همه دلسوزان جای قدردانی دارد به گونه‌ای که شخص استاندار با نامه‌نگاری زمینه منتفی شدن این انتزاع را فراهم کردند.
وی با قدردانی از مسئولان هر دو استان که در حقیقت با بیان واقعیت سعی کردند جلوی برخی اختلاف‌نظر‌ها گرفته شود، خاطرنشان کرد: قدردان تلاش مسئولان استان همسایه آذربایجان شرقی هستیم که همیشه افتخار منطقه آذربایجان بوده و استاندار این استان حتی قبل از ما در تقسیم‌بندی اشتباه سد عمارت به دولت تذکر داده بود.
امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود از حرکت خوب مسئولان برای واگذاری حق و حقوق جامعه عشایری از محدوده کشت و صنعت قدردانی کرد و افزود: باید حق به حقدار برسد و در این زمینه مسئولان در کنار متولیان کشت و صنعت اقدامی را انجام دادند تا واگذاری اراضی به عشایر منطقه شروع شود به طوری که در گام اول ۵ هزار هکتار از محدوده کشت و صنعت به عشایر واگذار شده است.
عاملی گفت: حجم واگذاری قطعا بیشتر از این خواهد بود و شایسته است براساس سند رسمی قدیمی و جدید با رعایت عدالت و بدون خدشه به اصل حق و حقوق عشایر این واگذاری‌ها به درستی انجام شود.
وی نقش تاریخی عشایر منطقه مغان را در سال‌های متمادی و با هدف دفاع از کیان این مرز و بوم یادآور شد و بیان کرد: هم در رژیم سابق و هم ۴۰ ساله پیروزی انقلاب اسلامی عشایر همواره با روحیه‌ای حماسی در میدان دفاع از این مرز و بوم حاضر شده و اجازه ندادند تا معاندان این کشور به خواسته نامشروع خود دست یابند.
امام جمعه اردبیل با تسلیت درگذشت آیت‌الله سیدحاتمی نماینده سابق استان در مجلس خبرگان رهبری و خدمات علمی و شایستگی‌های انجام مسئولیت در دوره‌های مختلف تصریح کرد: مردم اردبیل در تشییع و آئین‌های ترحیم این فقیه عالیقدر سنگ تمام گذاشته و با حضور گرم در این محافل سعی کردند ارادت خود را به روحانیت پاکدست و شایسته نشان دهند.
عاملی همچنین با تبریک ولادت حضرت زینب (س) به قداست کار پرستاران اشاره کرد و گفت: نباید کار پرستاری را محدود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بدانیم بلکه در مکان‌های مختلف آن‌هایی که کار نگهداری از پدران و مادران پیر و معلولان و جانبازان را عهده‌دار هستند در حقیقت پاداش و اجر عظیم این امر نیک را خواهند برد.
وی اضافه کرد: کاری که پرستاران ما با صداقت تمام در تیمارداری بیماران و افراد نیازمند انجام می‌دهند حرکتی شایسته است که می‌تواند پاداش دنیوی و اخروی عظیمی را به همراه داشته باشد.
خطیب جمعه اردبیل در پایان به مغفول ماندن حوزه فرهنگ در بودجه‌ریزی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ما تا زمانی که روی مسایل فرهنگی کار نکنیم توسعه اقتصادی و سیاسی بی‌معنا خواهد بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: