کد خبر: 3787490
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
در جمکران؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) ویژه برادران امروز 15 بهمن در جمکران قم آغاز شد.

دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) آغاز شدبه گزارش ایکنا از قم، دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) از صبح امروز 15 بهمن در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران آغاز و پنج هزار و 200 نفر از حافظان و قاریان در این دوره از مسابقات با هم رقابت خواهند کرد.

در ابتدای این مراسم، مرتضی نجفی قدسی، مسئول دارالقرآن امام علی(ع) در سخنانی به ارائه آماری از این مسابقات پرداخت و گفت: این مسابقات در رشته‌های حفظ کل، 20 و ده جزء همچنین قرائت تحقیق و ترتیل برگزار می‌شود و 70 داور در 14 گروه داوری این مسابقات را قضاوت خواهند کرد.

نجفی قدسی با بیان اینکه این مسابقات بر اساس زمانبندی اعلام شده در دو نوبت صبح و عصر تا 21 بهمن ماه ادامه خواهد یافت تصریح کرد: 722 نفر در حفظ کل، 586 نفر در حفظ 20 جزء، هزار و 614 نفر در حفظ ده جزء، همچنین هزار و 248 نفر در ترتیل و هزار نفر هم در رشته قرائت این دوره از مسابقات حضور دارند.

وی با بیان اینکه قم، تهران، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان به ترتیب بیشترین آمار حضور شرکت‌کنندگان را داراست اظهار کرد: حضور 548 تبعه غیرایرانی از 19 کشور از جمله ویژگی‌های بارز این مسابقات است.

نجفی قدسی با برشمردن وجوه امتیاز این مسابقات گفت: حضور اتباع غیرایرانی، اعطای جائزه به کسب‌کنندگان حد نصاب مسابقه و جوائزه ویژه به نفرات اول تا سوم از جمله این ویژگی‌هاست و کسانی که در حسن حفظ بالای 85 و در قرائت بالای 75  را به دست بیاورند مشمول این جایزه خواهند شد.

مدیر دارالقرآن امام علی(ع) این کار را باعث دلسرد نشدن شرکت‌کنندگان و تشویق ایشان برشمرد و افزود: این مسابقات بدون هر نوع بودجه دولتی و کاملا به صورت مردمی برگزار می‌شود و به لحاظ کمی تشرکت کنندگان بی نظیر است.

وی تاکید کرد: این مسابقات در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برای گسترش فرهنگ قرآنی و حفظ و قرائت قرآن برگزار می‌شود.

در ادامه این مراسم محمد انصاری، بانی و موسس دارالقرآن امام علی(ع) در سخنانی با اشاره به اهیت تعلیم و تعلم قرآن در روایات تاکید کرد: هدف ما از برپایی این مسابقات اشاعه و ترویج قرآن کریم است تا جوانان در وضعیت فرهنگی کنونی به سمت قرآن جذب شوند.

همچنین غلامرضا شاه میوه، رئیس هیئت داوران این مسابقات در سخنانی بیان کرد: این مسابقات نه تنها بزرگترین عرصه رقابت قرآنی در ایران است بلکه در جهان هم از این حیث بی نظیر است زیرا وسعت بسیار زیادی از لحاظ شرکت کننده دارد.

وی تاکید کرد: باید به فعالیت‌های مردمی قرآنی بیشتر بها دهیم تا نقش بیشتری در توسعه فرهنگ قرآنی کشور ایفا کنند.

یادآور می شود در مراسم افتتاحیه این مسابقات محمد عباسی، حجت‌الاسلام شهیدی پور، عباس امام جمعه و برخی از برجستگان و فعالان قرآنی و از داورا ن این مسابقات حضور داشتند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: