کد خبر: 3787869
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
شرکت‌کننده رشته قرائت تحقیق قرآن مطرح کرد:
گروه مسابقات ــ رتبه سوم مسابقات قرآن کویت برپایی رقابت‌هایی مانند مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) را عامل ایجاد گفتمان قرآنی دانست.

ابراهیم فلاح تبسم‌چهره، از قاریان قرآن استان گیلان است که تاکنون توانسته است رتبه سوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور کویت را از آن خود کند. وی برای اولین بار است که در مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی(ع) شرکت می‌کند و برگزاری این‌گونه مسابقات را عامل ایجاد گفتمان قرآنی در جامعه می‌داند.
تبسم‌چهره در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ اظهار کرد: تاکنون از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقات نبوده‌ام. از دست‌اندرکاران مسابقات تشکر فراوان دارم که چنین رقابتی را در سطح بسیار بالا برگزار می‌کنند.
وی تصریح کرد: شاهد حضور جمع کثیری از اهالی قرآن در این مسابقات هستیم و همان طور که مشاهده می‌شود قرآنیانی از نوجوان تا قاریان بین‌المللی حاضر می‌شوند و کاملاً دوستانه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
تبسم‌چهره افزود: برگزاری چنین مسابقاتی در سطح بالا و با وجود متسابقان فراوان باعث می‌شود تا اولاً اهالی قرآن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند. ثانیاً زمینه تبادل نظر و گفت‌وگو میان آن‌ها فراهم شود.
وی ادامه داد: اینکه زمینه‌ای فراهم شده تا از قرآنیانی که برای اولین بار در مسابقات حاضر شده‌اند و یا احیاناً ضعف‌هایی از لحاظ فنی دارند، آزمون پیش از رقابت اصلی برگزار شود از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات است که باعث می‌شود تا سطح مسابقات بالاتر رود و افراد توانمند در مراحل اصلی مسابقات حضور پیدا کنند و در صحنه اجرا با تلاوت‌های خیلی خوبی مواجه باشیم.
این قاری از استان گیلان اظهار کرد: در مورد داوری نیز قاریان و داوران بین‌المللی حضور دارند که اکثر ایشان در مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه نیز داوری می‌کنند که این امر برای متسابقان بسیار مطلوب است.
تبسم‌چهره بیان کرد: رقابت‌هایی مانند مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در چنین سطحی و حضور متسابقانی از جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها باعث می‌شود تا شرکت‌کنندگانی در مسابقات که در طول سال تمرین و ممارست داشته‌اند، بتوانند ماحصل کار خود را در آن ارائه و خود را در معرض آزمایش قرار دهند.
وی در پایان تصریح کرد: گستره وسیع مسابقات باعث می‌شود تا قاریان و حافظان فراوانی از نقاط مختلف کشور و حتی جهان در کنار یکدیگر قرار گرفته و به تبادل نظر بپردازند که این جریان موجب ایجاد نوعی گفتمان قرآنی در میان قرآنیان حاضر در صحنه مسابقات می‌شود.

یادآوری می‌شود، دوازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان از ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه جاری با حضور بیش از پنج هزار متسابق در رشته‌های مختلف قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جز ء و کل قرآن کریم در محل مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار می‌شود.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: