کد خبر: 3788841
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ جلسه قرآن شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر در مشهد مقدس، میزبان اعضای کاروان قرآنی انقلاب در بیستمین روز از سفر خود بود.

به گزارش خبرنگار اعزامى ايكنا به مشهد مقدس؛ كاروان قرآنى انقلاب كه سفر خود را در اولین روز بهمن‌ماه از حرم امام خمینی(ره) آغاز کرده بود، طی مسافت بیش از شش هزار کیلومتر و اجرای برنامه‌های قرآنی در شهرها و شهرستان‌های ایران، روزگذشته 20 بهمن ماه وارد مشهد مقدس شد.

میزبانی خانواده شهید منا «محسن حاجی‌حسنی» از کاروان قرآنی انقلاب

کاروان قرآنی انقلاب در این روز، میهمان خانواده شهید محسن حاجی‌حسنی‌‌کارگر بود و پدر شهید این جمع را به گرمی پذیرفت. شهید حاجی‌حسنی کارگر، رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی را در سال 1394 کسب کرد. هدیه این پیروزی سفر حج تمتع بود و این قاری بین‌المللی در فاجعه منا به مقام رفیع شهادت نائل شد. او شاگردان بسیاری را از میان نوجوانان شهر مشهد به عنوان قاری قرآن تربیت کرده بود و پس از شهادتش، مصطفی حاجی حسنی کارگر، برادر وی، جلسه قرآنش را برقرار نگه داشت.

میزبانی خانواده شهید منا «محسن حاجی‌حسنی» از کاروان قرآنی انقلاب

محفل انس با قرآن کریم کاروان قرآنی انقلاب، پس از استقبال خانواده شهید حاجی حسنی از کاروان، در جلسه قرآنی که مزین به نام این شهید است، با اجرای محمدهادی صلح‌جو، مجری و کارشناس شبکه قرآن و معارف سیما، برگزار شد که با پخش همزمان از شبکه رادیویی قرآن همراه بود.
هادی اسفیدانی با تلاوت اذانگاهی آغازگر تلاوت‌های این محفل بود، سپس تلاوت هاشم روغنی، از استادان پیشکسوت قرآنی، زینت‌بخش این محفل شد. هم‌خوانی سوره مبارکه هود به سبک استاد رفعت از گروه تواشیح سبیل الرشاد، تلاوت محمدرضا طاهری، تلاوت مصطفی حاجی حسنی کارگر و چند تن از شاگردانش از دیگر برنامه‌های این محفل بود.

میزبانی خانواده شهید منا «محسن حاجی‌حسنی» از کاروان قرآنی انقلاب

جعفر فردی و احمد ابوالقاسمی از قاریان کاروان قرآنی انقلاب در این محفل به تلاوت کلام الله مجید پرداختند و نوای احمد واعظی، مداح حرم مطهر رضوی، در وصف حضرت صدیقه کبری(س) پایان‌بخش این محفل قرآنی بود.

گزارش تصویری را اینجا ببینید.
گزارش از محمدرضا رجبی
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: