کد خبر: 3788939
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
چهل سالگی انقلاب؛ از آرمان تا واقعیت/ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:
گروه سیاسی ــ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در تحریم‌های سه‌دهه‌ای آمریکا همواره تحریم‌های غذایی و دارویی با هدف تضعیف ملت ایران در دستور کار بوده، گفت: در این وضعیت حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن به سراشیبی افتادن سیاست‌های ضد ایرانی آمریکایی‌ها را به دنبال خواهد داشت.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اهمیت راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط اعمال فشار و تحریم‌های شدید آمریکا و مشکلات اقتصادی داخلی و امید دشمن به کمرنگ بودن حضور مردم در این مراسم گفت: آقای پمپئو که واضع سیاست‌های کنونی آمریکا علیه ایران است، اساساً وزارت خارجه‌ای نیست و فردی اطلاعاتی و امنیتی و نیروی ستادی سازمان سیا است، اعلام کرده باید بر ملت ایران فشار آورد تا با این  اعمال فشار هر آنچه باعث برتری و مزیت نسبی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران شده از آن گرفته و عملاً ایران از یک کشور قوی به کشوری ضعیف تبدیل شود.

حضور باشکوه مردم در 22 بهمن بلوف‌های سیاسی آمریکا را خنثی خواهد کرد 

وی افزود: ملت ایران الان تحت تحریم است و تحریم‌های آمریکا از سال 1995 تا امروز علیه ایران، هیچ‌وقت شامل کالاهای لوکس نبوده و همواره تحریم غذایی و دارویی در دستور کار آمریکایی‌ها بوده است. لذا تحریم‌های سه دهه‌ای آمریکا کاملاً ضد انسانی و با هدف تضعیف دولت و ملت ایران بوده است.

فلاحت‌پیشه اظهار کرد: در این وضعیت حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن به سراشیبی افتادن سیاست‌های ضد ایرانی آمریکایی‌ها را به دنبال خواهد داشت. آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند اجازه نخواهند داد ملت ایران جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کنند، اما ایرانیان هم از دیرباز با چنین بلوف‌های سیاسی آشنایی دارند و معمولاً در مناسبت‌های خاص و ملی مانند 22 بهمن این بلوف‌ها را خنثی کرده‌اند.

آمریکا چاره‌ای جز پذیرش واقعیت قدرت ایران ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: به اعتقاد من حضور گسترده مردم در 22 بهمن امسال آن دسته از سیاستمداران دنیا را که معتقدند آمریکا باید واقعیت قدرت ایران را به رسمیت بشناسد و بیش از این به اقدامات ضد انسانی علیه ایران دست نزند، تقویت خواهد کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی یادآور شد: البته آمریکایی‌ها در چند قضیه بین‌المللی اخیر مانند گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، تهیه و تعریف کانال مالی اروپایی‌ها، نشست شورای امنیت و رأی دیوان دادگستری بین‌المللی لاهه به نفع ایران، در مقابل ملت ایران با شکست مواجه شده‌اند و لذا حضور میلیونی مردم بازهم نشان خواهد داد که سیاست‌های آمریکا عملاً نتیجه نداده و با شکست مواجه شده است.

فلاحت‌پیشه در پایان اظهار کرد: در داخل کشور هم این حضور باشکوه مردمی دست سیاستمداران و دولتمردان کشور را برای پیشبرد منافع ملی و چانه‌زنی از موضع برتر در دنیای امروز بازتر خواهد کرد.

گفت‌وگو از مهدی مخبری

انتهای پیام‌

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: