کد خبر: 3789075
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
گروه هنر ــ دو نمایش «دل‌آرام ناآرام» و «سقوط اضطراری» از بخش چهل‌سالگی انقلاب سی و هفتمین جشنواره «تئاتر فجر» امروز و در نخستین روز از بزرگترین رویداد تئاتری کشور به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایکنا؛ سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» عصر امروز و با اجرای آثار مختلف نمایشی در تالارهای گوناگون نمایشی تهران  کار خود را آغاز خواهد کرد اما از میان آثار به نمایش درآمده در آغازین روز برگزاری رویداد تئاتری کشور، دو اثر نمایشی از بخش چهل‌سالگی انقلاب این جشنواره برای علاقه‌مندان به روی صحنه خواهد رفت.

«دل‌آرام ناآرام» به کارگردانی نرگس صابری نام نخستین نمایشی این بخش است که ساعت 18 امروز دوشنبه 22 بهمن در تماشاخانه ماه حوزه هنری به روی صحنه خواهد رفت. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «دل‌آرام ناآرام» درباره زندگی زنی به همین نام است که جذب شعارهای دفاع از حقوق زنان شده و برای تحقق بخشیدن به این شعار جذب گروه‌های مختلف می‌شود اما با عضویت در هر گروه به این نتیجه می‌رسد که آنها تنها به قصد فریب این شعارها را سر می‌دهند. داستان نمایش از قبل از انقلاب و با حضور دل‌آرام در سپاه دانش آغاز می‌شود. او در یکی از روستای غرب کشور معلم می‌شود و از آنجا با گروهک مجاهدین خلق (منافقین) آشنا و جذب شعار این حزب که «آزادی اندیشه بی‌حق زن نمی‌شه» بوده است، می‌شود اما بعد از مدتی متوجه می‌شود که در آنجا می‌خواهند از او سوءاستفاده کنند و برعکس شعاری که سر می‌دهند همه زنان در واقع یک شوهر دارند و قرار است زنان مسعود رجوی باشند.

این گزارش حاکی است این اثر نمایشی علاوه بر شرکت در این بخش از جشنواره در مسابقه تئاتر ایران(یک) که ویژه هنرمندانی است که کمتر مجال حضور و بروز خلاقیت‌های هنری خود را دارند، حضور دارد.

«سقوط اضطراری» دومین اثر نمایشی حاضر در بخش چهل‌سالگی انقلاب اسلامی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» است که به نویسندگی و کارگردانی سیدعلی موسویان ساعت 18 امروز دوشنبه 22 بهمن در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

در خلاصه این نمایش که موسویان آن را کتاب «خاطرات مئیر عزری»؛ آخرین سفیر رژیم غاصب فلسطین آمده، نوشته است: «هانا و یاحیل دو دل داده قدیمی پس از بیست سال یه یکدیگر می‌ر‌سند اما مناشه، ضلع سوم این مثلث، سر بزنگاه می‌رسد. مناشه؛ افسر ارشد اطلاعات موساد است و یاحیل فراری تحت تعقیب اطلاعات موساد...

یادآور می‌شود، سی و هفتمین جشنواره «تئاتر فجر» به دبیری نادر برهانی‌مرند تا 4 اسفند به کار خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: