کد خبر: 3789250
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
گروه حوزه‌های علمیه ــ مراجع معظم تقلید و علمای بزرگوار حوزه علمیه امروز دوشادوش ملت ایران در حماسه باشکوه راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند و ضمن تجلیل از حضور حماسی ملت در جشن 40 سالگی انقلاب بر لزوم قدردانی مسئولان و خدمت به مردم تاکید کردند.
تجلیل مراجع تقلید از حضور پرشکوه ملت ایران در حماسه 40 سالگی/ دولت به مردم خدمت کندبه گزارش ایکنا، آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید امروز 22 بهمن ماه در جمع خبرنگاران گفت: یک پیام این راهپیمایی  این است که مردم عزتمند ایران در برابر شیطان بزرگ آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه و صهیونیست اشغالگر کودک‌کش و نوکران اینها ایستاده‌اند. 
وی با بیان اینکه راهپیمایی امروز دو پیام؛ یکی خارجی و یک پیام داخلی دارد، تصریح کرد: پیام خارجی این است که مردم عزتمند ایران در برابر شیطان بزرگ ایستاده است. مردم ایران در این سنگر همیشه با قدرت ایستاده‌اند و در این مسیر تنها نیستند؛ بلکه کل آزادی خواهان جهان، کل کسانی که بصیرت دارند، با ما همراهند.  
این استاد حوزه بیان کرد: پیام داخلی راهپیمایی هم این است که این مردم ولایتمدار براساس مذهب خودشان در میدان هستند. جان دادند، جوان دادند، خون دادند و همیشه در این سنگر خواهند بود.  
آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: مسئولان در قبال این شور و شکوه انقلابی ملت، مشکلات زندگی و معیشتی مردم را برطرف کنند، به این مردم خدمت کنند و کار ایجاد کنند تا مردم در رفاه باشند.
تجلیل مراجع تقلید از حضور پرشکوه ملت ایران در حماسه 40 سالگی/ دولت به مردم خدمت کند
همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ۴۰ سال دشمنی استکبار و آمریکا با ملت ایران تأکید کرد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی امروز قم آن هم در هوایی بارانی بهترین جواب برای همه دشمنان است.  
وی ادامه داد: این حضور پاسخی دندان‌شکن به دشمنانی است که در این ۴۰ سال هر چه حیله و مکر علیه ملت ایران به کار بستند به نتیجه نرسیدند.  
این مرجع تقلید در پایان با اشاره به مشکلات اقتصادی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند گفت: مسئولان باید از این ملت قدردانی کنند و قدردانی هم در این است که فکری به حال مشکلات آنان کنند.    
تجلیل مراجع تقلید از حضور پرشکوه ملت ایران در حماسه 40 سالگی/ دولت به مردم خدمت کند
آیت‌الله علی امینی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن مردم انقلابی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم و جوانان در روز 22 بهمن قدردانی کرد و گفت: این حضور جوانان و مردم انقلابی نشان دهنده بصیرت آن‌ها نسبت به اهداف و توطئه های دشمنان است.
عضو خبرگان رهبری افزود: این حضور جوانان انقلابی و نسل پنجم و ششم انقلاب نشان دهنده پایبندی آنها به آرمان‌های انقلاب وامام راحل است و این حضور گسترده مردم انقلابی پیامی به دشمنان نظام دارد و آن پیام این است تا آخرین لحظه و قطره خون پای آرمان‌های انقلاب و امام راحل خواهیم ایستاد.
تجلیل مراجع تقلید از حضور پرشکوه ملت ایران در حماسه 40 سالگی/ دولت به مردم خدمت کند
همچنین آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی نیز در جمع خبرنگاران گفت: در خصوص حضور مردم در راهپیمایی احساس می‌کنیم همان سال 57 است؛ مردم با همان انگیزه و با همان اعتقاد در چهلمین سال انقلاب حضور دارند. این حضور نشان دهنده این است که مردم همان طوری که حفظ دین و دیانت خودشان را واجب می دانند، حفظ انقلاب را نیز واجب می‌دانند.  
این استاد برجسته حوزه علمیه افزود: دشمن نه انقلاب و نه مردم را شناخته و نه قدرت شیعه و دین و مکتب اهل‌بیت را؛ واقعا دشمن باید در این مسئله تجدیدنظر کند.  
آیت الله فاضل لنکرانی گفت:  مردم در این مسیر، به راه خودشان ادامه می‌دهند و بی تدبیری‌های مسئولین یا مشکلات، هیچوقت این مردم را به ستوه نمی‌آورد؛ مردم با تمام وجود از انقلابشان دفاع می‌کنند و حوزه‌های علمیه، مراجع، روحانیت همان تکلیفی که در اول انقلاب احساس کردند را امروز شدیدتر احساس می‌کنند.  
وی اضافه کرد: این ترامپ و مسئولین استکباری فکر می‌کنند این انقلاب، یک انقلاب سیاسی بوده و هیچ توجهی به دین نمی‌کنند. پیام ما برای دنیا خیلی روشن است؛ پیام ما برای آمریکا خیلی روشن است؛ چهل سالگی که هیچ، ما جشن صد سالگی انقلاب را می‌گیریم و همچنان این انقلاب تا آخر مثل خود اسلام استمرار دارد هم در ایران، هم در نقاط دیگر دنیا.  
وی در پایان گفت: پیام این حضور برای مسئولین این است که قدر این مردم را بدانند و با تدبیر مدیریت و خدمت کنند؛ برای ما بسیار جای ناراحتی و شرمساری است که مردم امروز در مسائل معیشتی‌شان مشکل داشته باشند و امیدواریم مسئولین خدمت بیشتری به مردم بکنند. 
تجلیل مراجع تقلید از حضور پرشکوه ملت ایران در حماسه 40 سالگی/ دولت به مردم خدمت کند
حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعه المصطفی(ص) نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اظهار کرد: این ملت پس از 40 سال با حضور پرشور در صحنه نشان داد که همچنان پای آرمان های امام و انقلاب ایستاده است.
وی با اشاره به حضور مثال زدنی مردم سراسر ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت: این ملت نشان داده که حاضر است مثل گذشته برای انقلاب فداکاری کند.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه تاکید کرد: وظیفه رسانه‌ها این است که این شور بی مانند را به همه منعکس کنند قطعا عمق شور و حضور قابل وصف نیست.
وی تصریح کرد: چهل سالگی انقلاب به معنای ایستادگی بر سر آرمان‌ها، فداکاری، شوق برای حرکت در مسیر انقلاب است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: