کد خبر: 3789287
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشکلات کشور ریشه در خیانت‌های آمریکا دارد، گفت: شعار ملت ایران شعار «هیهات منا الذله» است، پس این ملت شناخت درستی از دشمن خود دارد.
مشکلات کشور ریشه در خیانت‌های آمریکا دارد/ شعار ملت ایران شعار «هیهات من الذله» استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در زنجان، اظهار کرد: میدان انقلاب زنجان یادآور برپایی مراسم در مناسب‌های دینی و ملی از جمله یوم‌العباس در محرم‌الحرام و راهپیمایی باشکوه مردم در 22 بهمن است.
وی با اشاره به اینکه 40، عدد تکامل است، افزود: در قرآن کریم، چهل سالگی، سال شکرگزاری معرفی شده است که انقلاب اسلامی ایران به عمر چهل سالگی خود رسید و امروز آن را با ملت غیور ایران جشن گرفت.
دولابی با اشاره به نگاهی به کارنامه انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی تصریح کرد: نعمت بزرگ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دستاورد مهم انقلاب است پس ما نمی‌توانیم آن‌ را انکار کنیم، علاوه بر این در طول چهار دهه گذشته کشور در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری را کسب کرده ‌است که می‌توان به تولیدات علمی در عرصه انرژی هسته‌ای، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و موشک اشاره کرد.
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران در علم پزشکی از رتبه 54 به رتبه 19 و در بین 25 کشور تولیدکننده علم، ایران در جایگاه مطلوبی قرار گرفته که همگی نشان‌دهنده قطع وابستگی از دشمنان است.
وی بیان کرد: امروز در زمینه نظامی، ایران حرف‌های بسیاری برای گفتن در منطقه و جهان دارد، به طوری که این کشور توانسته در تولید موشک‌های بالستیک به خودکفایی برسد و همه این توفیقات در زیر سایه استقلال به دست آمده ‌است.
دولابی تأکید کرد: راه پیشرفت از مسیر حفظ استقلال و تکیه بر توان داخلی می‌گذرد که حاصل آن کسب رتبه 13 جهان از نظر سیاسی و هجدهم از نظر اقتصادی است. ملت نشان داده که بدون وابستگی به بیگانگان راه رشد را سپری می‌کند.
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اقتداری که امروز ایران در منطقه کسب کرده، به قدری است که رئیس‌جمهور آمریکا به صورت شبانه، آن هم با چراغ‌های خاموش هواپیما وارد منطقه می‌شود، امروز دشمن با هدف قرار گرفتن موشک‌های نقطه‌زن، صدها کیلومتر در منطقه عقب رانده شده‌ و پا به فرار گذاشته‌ است.
دولابی یادآور شد: امروز دشمنان ایران از ضربه زدن به نظام اسلامی مایوس شده‌اند؛ پادشاهان بی‌کفایت قبل از انقلاب، مرزهای کشور را از سه برابر وضعیت کنونی به این وسعت رسانده‌‌اند اما در دوران دفاع‌مقدس، رزمندگان اسلام اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران به یغما برود.
وی افزود: شعار ملت ایران شعار «هیهات من الذله» است، پس این ملت شناخت درستی از دشمن خود دارد و می‌داند مشکلات امروز ریشه در خیانت‌های آمریکا دارد. مردم ایران با شناخت راه خود و انتخاب آن، می‌دانند که مقاومت در برابر دشمن هزینه دارد و در مقابل، سازش هزینه‌های بیشتری خواهد داشت.
دولابی خاطرنشان کرد: مردم با وجود همه مشکلات تا پای جان در راه دفاع از انقلاب ایستاده‌اند و حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که مردم مسائل فرعی را از اصلی تشخیص می‌دهند و مشکلات را به پای نظام نمی‌زنند، در نتیجه امروز مسئولان وظیفه دارند در کنار مردم ادامه‌دهنده راه استقلال میهن باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: