کد خبر: 3790973
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
گروه بین‌الملل ـ کمیته برگزارکننده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ دینی «ربیع الشهادة» (بهار شهادت) کربلا از مشارکت 83 کشور در مسابقه تألیف کتاب و قصیده‌سرایی با موضوع امام حسین(ع) در این جشنواره خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان حسینی؛ حاج علی کاظم سلطان، عضو کمیته برگزارکننده جشنواره در این باره گفت: پس از اتمام مهلت ارسال آثار جهت مشارکت در مسابقه قصیده‌سرایی و تألیف کتاب با موضوع امام حسین(ع)، کمیته‌های برگزارکننده این جشنواره به بررسی و ارزیابی آثار پرداختند.

وی افزود: 167 نفر از 83 کشور در مسابقه تألیف کتاب و سرودن اشعار درباره امام حسین(ع) شرکت کردند و تمامی این آثار توسط دو کمیته آکادمیک و کمیته روحانیون آستان حسینی بررسی قرار می‌گیرد ونتایج مسابقه در افتتاحیه جشنواره اعلام خواهد شد.
 
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی بهار شهادت با شعار «امام حسین(ع) چراغ امت‌ها و اصلاح‌گر ارزش‌ها» در ماه شعبان برگزار می‌شود.
 
این جشنواره به همت دو آستان حسینی و عباسی و به منظور بزرگداشت سالروز ولادت سبط گرامی رسول اکرم (ص) حضرت أبی عبد الله الحسين و برادرشان حضرت عبّاس (ع) برگزار می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: