کد خبر: 3798832
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
گروه فرهنگی ــ شهید محمدرضا احمدی‌بنی، از شهدای دانشجوی چهارمحال و بختیاری در بخشی از وصیت‌نامه خود خطاب به پدر و مادرش چنین نوشت: درود خدا بر شما باد که فرزند خود را با کمال میل همچون ابراهیم به مسلخ‌گاه فرستادید و امیدوارم که خدا این قربانی را از شما قبول نماید.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، شهید محمدرضا احمدی‌بنی دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در بن با موفقیت به پایان رسانید و برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم به فرخشهر و سپس شهرکرد رفت.

وی به دلیل اعتقاد به اصل خدمت به مردم، شغل معلمی را برگزید تا بتواند دین خود را به جامعه ادا کند. وی در سال 1360 در آزمون گزینشی شرکت و برای تحصیل در مرکز تربیت معلم شهید رجائی شهرکرد، پذیرفته شد اما پیش از شروع کلاس‌ها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شرکت و به مدت دو ماه در جبهه کارون از مرز و بوم کشور دفاع کرد.

شهید احمدی‌بنی پس از دو ماه حضور در سنگر جبهه، به سنگر کلاس شتافت و بنا به تبعیت از فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر در رأس قرار دادن جنگ و اعلام جهاد کفایی، مجدداً راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد.

او در حمله پیروزمندانه فتح‌المبین شرکت کرد و در تاریخ 6 فروردین 1361 در جبهه رقابیه شوش، در اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت‌نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ

شکر خدا می‌کنم که مهلتم داد تا اسلام واقعی را بشناسم و در خاموشی جهل از دنیا نروم. خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمد(ص) و علی(ع) می‌کنم و افتخار می‌کنم که ایدئولوژی‌ام اسلام و مکتب اسلام است که به من فهماند چگونه بیندیشم و چگونه راهم را انتخاب کنم و چگونه زندگی کنم. آری در دنیا دو صف بیشتر وجود ندارد یک صف حسینیان و دوم یزیدیان و بدانید هر کسی حتماً در یکی از این صف‌ها باید قرار داشته باشد کسی که در صف حسینیان قرار ندارد حتما بدانید که در صف یزیدیان است.

ای پدران و مادرانی که از رفتن فرزند خود به جبهه جلوگیری می‌کنید بدانید اگر آکاهانه این کار را می‌کنید از یزید پشتیبانی می‌کنید و فردای قیامت باید جواب فرزند خود را بدهید. زیرا که نه تنها خود حسین را یاری نکرده‌اید بلکه از یاری فرزند خود نیز جلوگیری نموده‎‌اید و این زمانِ ما درست زمان امام حسین است در یک صف یزیدیان زمان مانند آمریکا و مزدورانی چون صدام قرار گرفته و صف دیگر که صف امام حسین است.

مردم مسلمان ایران به رهبری حسین زمان (امام خمینی) قرار گرفته و هر کس در صف امام نباشد حتماً در صف یزید زمان، آمریکاست.

سخنی دیگر با پدر و مادرم: درود خدا بر شما باد که فرزند خود را با کمال میل همچون ابراهیم به مسلخ‌گاه فرستادید چون عقیده‌تان این بود و هست که خدا این نعمت را به ودیعه در پیش شما نهاده و شما باید تحویلش دهید. از این نظر از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم که خدا این قربانی را از شما قبول نماید. پدرجان وصیت من به شما این است که دو سال نماز قضای شکسته و یکسال نماز قضای تمام با دو ماه روزه برایم بگیرید که این بر گردن من است. ضمناً از تمام برادران و خواهران طلب حلالیت می‌کنم.

به امید دیدار در قیامت، فرزند حقیرتان محمدرضا احمدی

60/12/18

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: