کد خبر: 3802075
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
گروه ادب ــ مدیر بخش بین‌الملل سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام برنامه‌های میهمان ویژه نمایشگاه از حضور معاون وزیر فرهنگ کشور چین در مراسم افتتاحیه خبر داد.

حضور ۷۸ ناشر چینی با ۴ هزار عنوان کتاببه گزارش ایکنا به نقل از ستاد خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، احمد شاکری با اشاره به حضور مقامات چینی در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران گفت: براساس اعلام طرف چینی هیئتی در سطح معاون وزیر با همراهان در برنامه افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت و از غرفه این کشور بازدید خواهد کرد.

شاکری ادامه داد: پس از حضور کشورمان در نمایشگاه کتاب پکن به‌عنوان میهمان ویژه، امسال غرفه چین به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران میزبان چهار هزار عنوان کتاب از بیش از ۷۸ ناشر چینی است. همچنین ۱۰ نویسنده، مترجم و تصویرگر نیز در این غرفه حضور خواهند داشت و نزدیک به ۳۰ برنامه نیز از سوی این کشور در نمایشگاه کتاب تهران برگزار خواهد شد.

مدیر بخش بین‌الملل سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به برنامه‌های کشور چین به عنوان میهمان سی‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: تعدادی از این برنامه‌ها در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران و دیگر برنامه‎ها در غرفه این کشور برگزار خواهد شد. همچنین تعدادی از برنامه‌های این کشور با هماهنگی خودشان در دانشگاه برگزارخواهد بود.

شاکری درباره فعالیت‌های اجرایی در بخش بین‎الملل نیز گفت: حدود نیمی از غرفه‎سازی‌های این بخش تا به‌امروز انجام شده است و ساخت غرفه میهمان ویژه نیز از ۲۵ فروردین‌ماه آغاز خواهد شد. همچنین روز دوم اردیبهشت‌ماه نیز نشست خبری کشور چین به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور کشور‌های گوناگون در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران گفت: به طور مجموع در بخش ناشران خارجی و بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران نمایندگانی از حدود ۳۰ کشور جهان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور خواهند یافت. کشور‌هایی نظیر چین (میهمان ویژه)، ژاپن، آلمان، هند، اتریش، کره جنوبی، روسیه، سوریه، افغانستان، عمان، صربستان، قطر، ارمنستان، لبنان و ... ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

مدیر بخش بین‌الملل سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پایان اظهار کرد: تعداد ۱۰ بورسیه که شامل نمایندگان نمایشگاه‌های کتاب گوناگون، ناشران، نویسندگان و چهره‌های شاخص فرهنگی می‌شود نیز در نمایشگاه حضور دارند.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: