کد خبر: 3802454
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
گروه فرهنگی ــ دبیر انجمن‌های ادبی استان مرکزی گفت: انجمن‌های ادبی استان از نظر کیفی و کمی در نقطه خوبی قرار دارند و تاکنون چهارده انجمن از شهر‌های مختلف در سامانه جامع انجمن‌های ادبی ثبت‌نام کرده‌اند.

سامان سلیمی، دبیر انجمن‌های ادبی استان مرکزی، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، گفت: انجمن‌های ادبی استان از نظر کیفی و کمی در نقطه خوبی قرار دارند و تاکنون چهارده انجمن از شهر‌های مختلف در سامانه جامع انجمن‌های ادبی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یازده انجمن موفق به دریافت شناسه برگ از طرف کارگروه تعیین شده از طرف وزیر ارشاد شدند و انجمن‌های دیگر هم در مرحله ثبت اولیه یا مرحله بررسی درخواست به سر می‌برند.
وی با تأکید بر اینکه دریافت شناسه برگ به هیچ‌وجه به منزله دریافت مجوز نیست، افزود: انجمن‌های ادبی لزوما احتیاجی به مجوز ندارند زیرا هرکس می‌تواند حتی در خانه‌اش و با دوستانش انجمن ادبی کوچکی را برپا کند. دریافت شناسه برگ صرفا بیان‌کننده این موضوع است که اولا انجمن ادبی به عنوان شخصیت حقوقی مسئولیت اجتماعی و قانونی خود را می‌پذیرد و ثانیا می‌تواند به عنوان انجمنی شناخته شده زیر چتر حمایتی وزارت ارشاد قرار بگیرد.
سلیمی تصریح کرد: بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به عنوان بازوی اجرایی وزارت ارشاد در امور ادبی ضمن حمایت مادی و معنوی از انجمن‌های ادبی هر ساله جشنواره ویژه‌ای به نام جشنواره انجمن‌های ادبی ملک‌الشعرای بهار برگزار می‌کند که در سال جاری انجمن ادبی «سرچشمه» توانست عنوان انجمن تقدیری را به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: در چند ماه گذشته پیگیری‌های فراوانی را برای برگزاری نخستین مجمع انجمن‌های ادبی استان انجام دادیم و امیدواریم این موضوع به زودی محقق شود همچنین تدوین تقویم اتفاقات ادبی استان گام بعدی ما خواهد بود.
دبیر انجمن‌های ادبی استان در پایان با اشاره به نقش کلیدی انجمن‌های ادبی در استعداد‌یابی و پرورش استعدادهای ادبی گفت: خوشبختانه گستره انجمن‌های ادبی، کل کشور و حتی فراتر از مرزهای ایران اسلامی را پوشش می‌دهند. وزارت ارشاد در سال‌های اخیر حمایتش را از انجمن‌های ادبی دو چندان کرده است و زمینه گسترده‌تری برای فعالیت این انجمن‌ها مهیا شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: