کد خبر: 3802575
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۴
سردار اکبری در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان:
اجتماعی - فرمانده سپاه قمربنی هاشم (ع) در مناطق سیل زده خوزستان حضور یافت و گفت: پیش بینی می‌شود اکیپ‌های امدادی و مهندسی سپاه قمربنی هاشم(ع) تا شش ماه آینده در شهرستان شوشتر مستقر باشند و امیداور هستیم بتوانیم در کنار خودِ مردم زندگی را به روال عادی برگردانیم.

به گزارش ایکنا از چهارمحال وبختیاری به نقل از خبرگزاری بسیج، سردار علی محمد اکبری، فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع)  به همراه جمعی از اعضای هیئت رئیسه سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال وبختیاری از دو روز گذشته در مناطق سیل زده خوزستان حضور یافته و از نزدیک روند امدادرسانی به سیل زدگان را مورد بررسی قرار داد.
فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) افزود: کاروان امدادی و مهندسی سپاه استان چهارمحال و بختیاری نیز روز گذشته وارد خوزستان شد تا به مردم سیل زده منطقه شهرستان شوشتر خدمت رسانی کند.
سردار اکبری، تصریح کرد: در موج اول بارش‌ها اکیپ‌های جهادی و سازندگی سپاه قمربنی هاشم(ع) به یاری هم استانی‌های در معرض خطر سیل شتافت و دو اکیپ مهندی و امدادی به شهرستان‌های لردگان و کوهرنگ اعزام کرد و همزمان با موج دوم بارش‌ها نیز بعد از ابلاغ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و باهماهنگی‌های انجام شده، سپاه قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال وبختیاری معین استان خوزستان (شهرستان شوشتر) شد.
وی با اشاره به استقرار موکب قمربنی هاشم (ع) در شوشتر، به منظور طبخ غذا و پذیرایی از سیل زدگان، خاطر نشان کرد: تازمانی که مردم به خانه‌های خود برگردند در منطقه حضور داشته و کنارمردم هستیم.
سردار اکبری با اشاره به بازدید از نقاط مختلف شهرستان شوشتر، افزود: با توجه به وضعیتی که در این شهرستان ارزیابی شده مناطق کمتری زیر آب رفته و تاکنون 24روستا در محاصره کامل آب قرار گرفته و 26روستا نیز دچار مشکل شده و آب به منازلشان رسیده است.
فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) همچنین از حضور فعال نیروهای بسیجی و مردمی در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: بسیجیان شهرستان شوشتر اقدامات بسیار خوبی را انجام داده‌اند و حضور ما نیز بعنوان پشتیبان سپاه خوزستان در دستور کار قرار گرفته است و ارائه خدمات مهندسی، نقل و انتقال افراد و تخلیه منازل در معرض خطر، تغذیه، بهداشت و پخت غذا برای سیل زدگان را در اولویت‌های کاری قرار داده‌ایم.
فرمانده سپاه استان چهارمحال و بختیاری به گلایه های مردم از مسئولین پیرامون عدم تحقق وعده‌ها و مطالبات باقی مانده از سیل سال 95 نیز اشاره کرد و افزود: اگر مسئولی وارد این مناطق می‌شود باید به قول خود عمل کند. ما نیز آمده‌ایم تا مطالبات به حق مردم را شنیده و به گوش مسئولین مربوطه برسانیم.
سردار اکبری همچنین به دیدارهای خود با مردم شهرستان شوشتر اشاره کرد و روحیه ولایتمداری و ایمان و مهربانی این مردم را وصف ناشدنی دانست و گفت: در دیدارهای مردمی ولایتمداری، ایمان و مهربانی این مردم به خوبی دیده می‌شود و همواره علی رغم مشکلاتی که برای آنها بوجود آمده است، ضمن تشکر از سپاه و پاسداران جهادگر، برای سلامتی مقام معظم رهبری دعا می‌کنند.
وی با تشکر ویژه از مردم شوشتر بخصوص شعیبیه، گفت: پیش بینی می‌شود اکیپ‌های امدادی و مهندسی سپاه قمربنی هاشم(ع) تا شش ماه آینده در شهرستان شوشتر مستقر باشند و امیداور هستیم بتوانیم در کنار خودِ مردم زندگی را به روال عادی برگردانیم.
فرمانده سپاه قمربنی هاشم (ع) در پایان به اقلام مورد نیاز سیل زدگان نیز اشاره کرد از هم استانی‌ها خود در چهارمحال و بختیاری خواست مواد غذایی، خشکبار و وسایل امدادی سبک برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان را تحویل حوزه‌های مقاومت در سراسر استان داده و کمک‌های نقدی خویش را به شمارحساب بانک انصار: 1-5555555-43-1918 یا شماره کارت بانک انصار واریز کنند.

انتتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: