کد خبر: 3802611
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
گروه اجتماعی ــ استاندار مازندران خسارت سیل به بخش کشاورزی استان را ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال برآورد کرد.
خسارت ۵۹۰ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران، امروز، 21 فروردین‌ماه در جلسه مدیریت بحران استان، خسارت سیل به بخش کشاورزی را حدود ۵۹۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: باغ‌های مرکبات و سیاه ریشه، توت فرنگی، مزارع کلزا، گندم و جو، دامداری و مرغداری و تأسیسات آب و خاکی در این سیل خسارت جدی دیدند.
وی با اشاره به اینکه استان از بحران خارج شده است، گفت: تلاش برای بازسازی و جبران خسارت آغاز شده است.
در این نشست علی محمد شاعری، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس نیز با بیان اینکه مازندران از مهمترین استان‌های کشور در تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی جامعه است، گفت: دولت باید نسبت به پرداخت غرامت خسارت سیل به صورت یکسان در تمام استان‌های خسارت‌دیده اقدام کند و اگر خسارت‌های وارد شده به کشاورزی استان جبران نشود، امنیت غذایی جامعه با خطر مواجه خواهد شد.
وی عنوان کرد: از دولت می‌خواهم نسبت به کاهش بروکراسی اداری در پرداخت غرامت‌ها اقدام و هرچه سریع‌تر اعتبارات لازم برای پرداخت تسهیلات و امهال بدهی اقدام کند.
علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه دولت باید به تعهدات خود در قبال خسارت‌دیدگان استان به ویژه بخش کشاورزی اقدام کند، متذکر شد: خسارت وارده به کشاورزی استان بسیار جدی بوده و این خسارت‌ها باید فوراً جبران شود.
وی افزود: مجلس آمادگی کامل دارد با کمک کمیسیون کشاورزی نسبت به اتخاذ راه‌کارهای مناسب تأمین بودجه و اعتبارات لازم برای کشاورزان خسارت‌دیده اقدام کند و تأمین کالاهای اساسی بخش کشاورزی از مواردی است که مجلس نسبت به آن ورود پیدا کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: