کد خبر: 3802889
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
آیت‌الله دری تاکید کرد؛
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه با توزیع مناسب عدالت در شهر می‌توان اراک را الگوی خوبی در جهت خدمت‌رسانی به مناطق محروم معرفی کرد گفت: با توزیع مناسب عدالت شهری ماهیت مناطق آسیب‌پذیر و محروم تغییر پیدا می‌کند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز، ۲۲ فروردین در مراسم رونمایی از سرود اراک و تکریم و معارفه شهردار اراک که در فرهنگسرای شهر برگزار شد برضرورت ورود استان به گام دوم انقلاب تأکید کرد و گفت: این استان قلب ایران و کانون و سرزمین نورانی وابستگان اهل‌بیت(ع) است.
به گفته وی برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید بسیج شد، اساس هویت ایران اسلامی هویت عمیق دینی، اعتقادی، تقویت معنویت و مهدویت است و باید این اساس با قدرت حفظ و اعتلا پیدا کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: صنعت استان مرکزی در دوران دفاع مقدس با در اختیار داشتن صنایع مادر با اقتدار حضور داشت و ساخت پل ۱۳ کیلومتری در منطقه مجنون و حضور در عملیات مرصاد حاکی از نقش پررنگ و قابل تقدیر استان دارد. باید در بسیجی همگانی در همه عرصه‌ها با همت بیشتر گام برداریم که این همت بلند مشت محکمی بر دهان دشمنان و امریکاست.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تأکید براینکه برای در‌هم شکستن مطالبات و زیاده‌خواهی‌های دشمنان باید پیشرفت علمی و صنعتی کشور مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: بی شک با همت بلند و امیدواری، دشمن مأیوس می‌شود، باید با همت مردانه هر روز کشور را تقویت کرد و همه اقشار نیز در این راستا مشارکت کنند.
امام جمعه اراک امنیت، عدالت و رفاه را سه ضلع پیشرفت دانست و اضافه کرد: نبود هرکدام از این اضلاع می‌تواند چالش‌های خاص و مهمی را به دنبال داشته باشد. امکانات موجود در مجموعه شهرداری باید به همه نقاط شهر توزیع شود و عدالت تسری پیدا کند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه با توزیع مناسب عدالت در شهر می‌توان اراک را الگوی خوبی در جهت خدمت‌رسانی به مناطق محروم معرفی کرد گفت: با توزیع مناسب عدالت شهری ماهیت مناطق آسیب‌پذیر و محروم تغییر پیدا می‌کند. امیرکبیر و قائم مقام فراهانی در دوران کوتاه صدارت و فعالیت خود قدم‌های بزرگی برداشتند و امروز مایه افتخار ما هستند. ما نیز باید قدم‌های بلندی برداریم که آیندگان به آن افتخار کنند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی هشدار داد: امروز نباید هزینه‌های بی‌جا را به مردم تحمیل کرد و هزینه ریخت و پاش‌ها را به دوش مردم گذاشت، دولت باید هزینه‌های خود را کاهش و بازدهی را افزایش دهد. نظام علوی نظامی با هزینه کم و برکات و خدمات بسیار است و باید بر این اساس عمل شود. سال ۹۸ سال تحمیل هزینه‌ها بر مردم نیست، چراکه اگر هزینه افزایش یابد تولید ضرر کرده و هزینه‌های بیجا نتیجه‌ای معکوس دارد همه باید از تولید حمایت کنیم تا بتوانیم شاهد رشد، توسعه و شکوفایی ایران اسلامی باشیم.
این مقام مسئول با تأکید براینکه شهردار به معنای اداره کننده شهر است و باید رضایت عامه مردم را جلب کند نه اینکه فقط در شهرداری بنشیند و امضا کند، در رابطه با کمک به سیل‌زدگان هم گفت: دو روز پیش هفت واگن کمک‌های مختلف از استان مرکزی به سمت استان لرستان و خوزستان بویژه شهر شوشتر با ۲۵۰ روستا که در حمایت استان مرکزی است به منطقه اعزام شد که روز گذشته به مقصد رسید و امید است که این کمک‌ها ادامه داشته باشد. ‌نباید سیل زدگان را فراموش کرد و رسیدگی به وضعیت آنان جهت بهبود وضعیت وظیفه همه ماست.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی در بخش پایانی صحبت‌های اخیر آمریکا در خصوص رفتار اخیر آمریکا مبتنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و افزود: این رفتار معارضه با ملت است و در این شرایط که سپاه در مناطق سیل زده مشغول خدمات رسانی است از سوی آمریکا تروریست خطاب می‌شود، آنان قصد دارند نظر مردم را نسبت به این نهاد انقلابی عوض کنند که بی شک با همت مردم خنثی می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: