کد خبر: 3803242
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
گروه فرهنگی ــ رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیر‌یک گفت: استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی کانون گرم خانواده‌ها را از هم می‌پاشد و باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود و عمده‌ترین عامل فروپاشی خانواده‌ها در جامعه اعتیاد است.

اعتیاد؛ عمده‌ترین عامل فروپاشی خانواده‌ها است

به گزارش ایکنا از هرمزگان، حجت‌الاسلام جعفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک شنبه، ۲۴ فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مضرات مشروبات الکلی و مواد مخدر در جامعه گفت: استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی کانون گرم خانواده‌ها را از هم می‌پاشد و باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.
وی با بیان اینکه هیچ‎گاه کسی به‎طور ناگهانی معتاد نمی‎شود، اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در گرداب اعتیاد فرورفته‌اند، عدم آگاهی از عوارض آن و تفریح دوستانه را عامل اصلی ابتلا به این امر می‎دانند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیر‌یک ادامه داد: کنجکاوی و مصرف گاه و بیگاه این ماده محرک موجب شده که سرانجام طی مرور زمان یک فرد سالم به فرد معتاد تبدیل شود که نه‌ تنها به خود ضرر می‎رساند، بلکه جامعه را با تهدید جدی روبه‎رو می‎کند.
حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه مهم‌ترین عامل کاهش این معضل، پیشگیری از اعتیاد است، افزود: باید با استفاده از مشارکت‌های مردمی و افزایش شورونشاط اجتماعی زمینه کاهش معضل اعتیاد را فراهم کرده و این بلای خانمان‌سوز را ریشه‌کن کنیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیر‌یک تصریح کرد: اجتماعی کردن پدیده مبارزه با مواد مخدر حلقه مفقوده در راستای مبارزه با مصرف مواد مخدر در جامعه محسوب می‌شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: اگر نگاه‌ها به سمت مصرف مواد مخدر در جامعه به‌گونه‌ای باشد که آن را حتی یک تهدید برای خود ببنیم آنگاه هریک از افراد برای ریشه‌کن شدن این معضل دست‌به‌کار می‌شوند.
حجت‌الاسلام جعفری در پایان با اشاره به اینکه سه علامت در حال حاضر آسیب اجتماعی اعتیاد را خطرناک‌تر می‌کند، گفت: کاهش سن مصرف مواد مخدر، دسترسی آسان به مواد مخدر و گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی از جمله معضلات جدی در این عرصه است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: