کد خبر: 3803318
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
گروه فرهنگی ــ نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به برداشته شدن موانع دسترسی بشر به علوم در زمان ظهور، گفت: گسترش علوم شاخصه تمدن نوین اسلامی است.

گسترش علوم؛ شاخصه تمدن نوین اسلامیآیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با تشریح سلسله مباحثی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی و امام زمان(عج)، اظهارکرد: یکی‎از شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی مدنظر امام زمان(عج) پیشرفت علمی در جامعه است.
وی با ذکر این مطلب که در زمان ظهور علم به بالاترین حد پیشرفت می‌رسد، تصریح کرد: در زمان ظهور علوم در جامعه گسترش پیدا کرده و استعدادها شکوفا می‌شود‌.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که در پرتو عنایات امام زمان(عج) همه انسان‌ها از دانش برخوردار می‌شوند، اضافه کرد: هم‌چنان که خردورزی و تقکر از شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی مدنظر امام زمان(عج) است پیشرفت علمی نیز یکی‌از شاخصه‌های این تمدن است.
نماینده ولی‌فقیه درلرستان با تاکید بر این‌که در زمان ظهور علم در دل شیعیان می‌روید، ادامه داد: دل مسلمانان در زمان ظهور منبع جوشش علم خواهد بود.
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که علم و دانش در زمان ظهور به حد نهایی می‌رسد، اضافه کرد: در زمینه گسترش شعاع علم در تمدن نوین اسلامی روایات فراوانی وارد شده است از جمله این حدیث امام صادق(ع) که می‌فرماید علم ۲۷ حرف است و تمام علومی که پیامبران الهی برده‌اند تنها دو حرف بوده است و در زمان ظهور ۲۵ حرف دیگر علم برای مردم آشکار می‌شود.
این مفسر قرآن‌کریم با بیان این‌که امام زمان(عج) ۲۷ حرف را به‌عنوان علوم کامله میان مردم منتشر می‌کند، بیان کرد: حال این سؤال مطرح می‌شود مقصود از ۲۵ علمی که زمان ظهور امام زمان(عج) آشکار می‌شود علوم تجربی و بشری است یا خیر.
آیت‌الله میرعمادی با ذکر این مطلب که برخی مفسرین معتقدند که منظور از علوم کامله در زمان ظهور علوم تجربی نیست و امام زمان(عج) علم الهی را خواهد آورد، گفت: برخی دیگر از مفسران معتقدند که علوم آشکار شونده در زمان ظهور استمرار علوم تجربی است این در حالی‌است که همواره با پیشرفت بشر به رشته‌های علمی افزوده می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان علوم و فنون را مرهون بعثت پیامبران الهی دانست و افزود: منشأ علومی که در اختیار داریم در اختیار پیامبران الهی است.
جهت‌گیری الهی علوم در زمان ظهور
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که در حدیث مذکور کلمه علم به‌صورت مطلق آمده است، اضافه کرد: امام زمان(عج) در زمان ظهور به علومی که در جامعه پخش می‌شود جهت می‌دهد یعنی علوم در جهت معرفت و بندگی خدای متعال قرار می‌گیرد.
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که در زمان ظهور افرادی‌که صاحب علم و دانش می‌شوند در مسیر خداوند هستند، ادامه داد: در زمان ظهور حجاب‌ها و موانع دسترسی بشر به علوم و تشکیل تمدن نوین اسلامی کنار زده می‌شود.
این مفسر قرآن‌کریم با ذکر این مطلب که امام زمان(عج) در زمان ظهور تمدن اسلامی نبوی را به حد عالی می‌رساند، گفت: امام زمان(عج) به علوم سمت و سوی الهی می‌دهد و شاخصه تمدن اسلامی گسترش علوم است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: