کد خبر: 3803775
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
گروه اجتماعی ــ سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه راین گفت: در راستای اجرای طرح مؤدت از سوی خانواده نیکوکار مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به فعالیت عمرانی امامزاده سیدمحمد زمان فقیه(ع) روستای گشیگان اختصاص یافت.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، مهدی ابراهیمی، سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه راین دیروز یکشنبه، 25 فروردین‌ماه گفت: در راستای اجرای طرح مؤدت و مشارکت خیران در تکمیل طرح‌های عمرانی بقاع متبرکه توسط خانواده نیکوکار مرحومه افضلی مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به فعالیت عمرانی امامزاده سیدمحمدزمان فقیه(ع) روستای گشیگان اختصاص یافت.
وی افزود: در سال گذشته نیز به همت خیرین نیکوکار و همکاری نهادها زیرسازی و روکش آسفالت صحن امامزاده به مساحت ۵۰۰ متر مربع با اعتبار یک میلیارد ریال انجام شد.
ابراهیمی درباره روند اخذ سندمالکیت برای اراضی موقوفات راین گفت: با اقدامات انجام شده و با همکاری با اداره ثبت شهرستان کرمان سندمالکیت موقوفه مسجدجامع به مساحت ۲۶۰۰مترمربع وموقوفه امامزاده سلطان سیدعلی(ع) به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع صادر شد.
سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه راین اظهار کرد: در سال گذشته دو مورد وقف جدید و منفعتی شامل وقف یک خانه عالم برای آستان امامزاده زید(ع) و قطعه زمین کشاورزی جهت برگزاری مراسم‌‌ عزاداری ثبت شد.
وی افزود: بیش از ۴۰ مسجد در حوزه شهریی و روستاهای اطراف داریم که بیشتر این مساجد در قالب سنت حسنه وقف احیاء شده و همچنین درراین۱۶۴ موقوفه و ۳۷۰ رقبه وجود دارد که اطلاعات تکمیلی آنها در سامانه جامع موقوفات کشور ثبت شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: