کد خبر: 3803784
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
گروه اجتماعی - جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای موفق طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از سوی معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار و معاون و سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی تجلیل شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی، رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: جهاد‌دانشگاهی چهارمحال و بختیاری به‌ عنوان یکی از 9 استان پایلوت اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، با ثبت‌نام 2هزار و 380 نفر متقاضی و انجام طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، آموزش و توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار تحت نظارت و حمایت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توانست با موفقیت طرح را در سراسر استان اجرا کند و به عنوان یکی از استان‌های موفق در اجرای طرح مطرح شود.
رئیس جهاددانشگاهی استان گفت: در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد تسهیل‌گر، نقش مداخله‌ای و توسعه‌ای در ایجاد، توسعه و پایدارسازی مشاغل خانگی را ایفا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد توازن میان مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده(رایگان)، ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی و ایجاد روحیه و فرهنگ کار گروهی درخانواده، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و... از جمله مزایای کسب و کارهای خانگی محسوب می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: