کد خبر: 3803963
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
گروه معارف ــ معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران از اجرای طرح بینات به منظور پر کردن خلأهای تبلیغی موجود در مناطق استان خبر داد.

بهره‌گیری از ظرفیت تبلیغی طلاب جوان در مناطق مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه مازندران، حجت‌الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، عصر دیروز، 25 فروردین‌ماه در دوره آموزشی طرح بینات که با حضور طلاب مدارس علمیه استان در ساری برگزار شد، از این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های موفق معاونت تبلیغ  و ویژه طلاب مشغول به تحصیل یاد کرد.
وی با بیان اینکه طرح بینات با هدف آشنایی طلاب مهارت‌های تبلیغی طراحی و اجرا می‌شود، افزود: در این طرح هر مدرسه باید 50 پایگاه مردمی تبلیغی در اطراف خود داشته باشد.
 صادقی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف طرح بینات پر کردن خلأ‌های تبلیغی موجود در هر منطقه‌ای با استفاده از توان تبلیغی طلاب جوان است، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به ظرفیت‌های مناسب تبلیغی که در سطح مدارس علمیه وجود دارد می‌توانیم نیاز‌های تبلیغی استان را به راحتی تأمین کنیم.
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه امروز نیازمند افزایش دایره تبلیغی خود در استان هستیم، تصریح کرد: اما متأسفانه با توجه به توان و ظرفیتی که در حال حاضر داریم این امکان وجود ندارد و به همین دلیل اجرای طرح بینات امری ضروری است.
مدرس حوزه علمیه مازندران با اشاره به اینکه استان‌های شمالی به دلیل شرایطی که بر آن‌ها حاکم است نیازمند یک راهبرد مناسب تبلیغی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی هستند،  گفت: به همین دلیل باید از همه ظرفیت‌های موجود به منظور تقویت برنامه‌های تبلیغی در استان بهره گرفته شود.
وی با بیان اینکه طلاب مدارس علمیه مازندران بهترین ظرفیت برای تقویت برنامه‌های تبلیغی در استان هستند، افزود: در همین راستا کارگاه آموزشی طرح بینات به منظور توجیه برنامه‌های این طرح و چگونگی اجرا از سوی معاونت تبلیغ به صورت مجزا برای هر مدرسه برگزار می‌شود.
مدرس حوزه علمیه مازندران با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های طلاب در طول دوران زندگی تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع) است، بیان کرد: حضور و مشارکت طلاب جوان در برنامه‌های تبلیغی می‌تواند آثار و برکات ارزشمندی در جامعه باشد.
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه متأسفانه تنها ۲۰۰ مبلغ طرح هجرت در مناطق روستایی استان مشغول فعالیت‌های تبلیغی هستند، گفت: نیاز استان برای پوشش کامل تبلیغی این مناطق بیشتر است که با بهره‌گیری از ظرفیت طلاب مدارس علمیه می‌توانیم خلأ‌های تبلیغی موجود در این مناطق را پرکنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: