کد خبر: 3804242
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
گروه بین‌الملل- باوجود رشد اندک در چند سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود در چند سال آینده، بیمه اسلامی در کشورهای حوزه خلیج فارس رشد چشمگیری داشته باشد.

به گزارش ایکنا به نقل از گلف‌نیوز؛ انتظار می‌رود  صنعت بیمه اسلامی «تکافل» در سال جاری به دنبال تقاضا از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، جنوب شرقی آسیا و آفریقا، رشد یابد.

 

«محمدعلی لند» تحلیلگر موسسه مودی (Moody) گفت: ما انتظار داریم که حق بیمه‌های «تکافل» در سطح جهان در دو تا سه سال آینده به رشد متوسطی داشته باشد. در منطقه شورای همکاری خلیج فارس، بزرگترین بازار بیمه اسلامی، شاهد رشد بیمه اجباری ماشین و پوشش بیمه درمانی خواهیم بود و همچنین فعالیت اقتصادی مربوط به برنامه‌های ورزشی و فرهنگی برنامه‌ریزی شده مانند نمایشگاه سال 2020 در امارات و برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال سال 2022 قطر این رشد را افزایش می‌دهد..

اوایل این ماه، کارشناسان در چهاردهمین کنفرانس جهانی تکافل در دبی اعلام کردند که علی‌رغم رشد آهسته حق بیمه، این صنعت دارای پتانسیل بالایی برای رشد است.

بر اساس گزارش پیشرفت مالی اسلامی 2018، که توسط موسسه تامسون رویترز تهیه شده، گردش مالی صنعت جهانی بیمه تکافل در سال 2017 به 46 میلیارد دلار رسیده است.

 حق بیمه تکافل یا مشارکت در این صنعت، در سالهای 2005 تا 2010 در سطح جهان به میزان سالیانه 33 درصد افزایش یافته است. در سالهای 2011 تا 2013 این رشد به حدود 12 درصد رسیده و بین سالهای 2014 تا 2017 به 9 درصد کاهش یافت.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: