کد خبر: 3804438
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
گروه فرهنگی ــ مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان شخصیت‌سازی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ محبت و مهربانی را یکی از رسالت‌های کانون پرورشی برشمرد.

شخصیت‌سازی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ مهربانی؛ از از رسالت‌های کانون پرورشی

به گزارش ایکنا از سمنان، نبی‌الله خدابخشی، مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان عصر روز گذشته، 27 فروردین در دیدار با فرماندار مهدی‌شهر، شخصیت‌سازی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ محبت و مهربانی را یکی از رسالت‌های کانون پرورشی دانست و افزود: امروز به‌واسطه ارتباط با نسل آتیه‌ساز ایران اسلامی، رسالت سنگینی بر دوش این کانون است.

وی ادامه داد: کار مربیان کانون پرورش فکری، بسیار مهم و جدی است که حوزه کودک و نوجوان کاملاً تخصصی است که ورود به آن نیازمند کار جدی است.

حسن ارگی، فرماندار مهدی‌شهر نیز در این دیدار با بیان اینکه عملکرد مربیان کانون پرورش فکری در آینده ایران اسلامی و تربیت نسلی متدین و خداجو بسیار مهم است، افزود: روحیه لطیف و مهربانانه یکی از عوامل پیشرفت کشور و ابزارهای کانون است.

به گفته ارگی، زمانی توسعه اخلاق و گسترش منش انقلابی محقق خواهد شد که به کودکان و نوجوانان در بحث شکل‌گیری شخصیت آنان با استفاده از شیوه درست، کمک کنیم که این یک رسالت کانون پرورش فکری است.

ارگی رسالت کانون پرورش فکری را فرهنگ‌سازی برای الگوهای کودکان امروز و نسل جوان فردا دانست و افزود: آغاز فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای به دوران کودکی باز می‌گردد؛ لذا از آنجا که ریشه تمام مشکلات رفتاری و آسیب‌های اجتماعی به دوره کودکی بر‌می‌گردد، می‌بایست نگاه ویژه‌ای به الگوسازی نسل نونهال امروز جامعه داشت.

فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه بسیاری مشکلات و معضلات امروز، حاصل غفلت از مسائل فرهنگی و اجتماعی است، بیان کرد: کانون پرورش فکری به مثابه یک نهاد فرهنگی می‌تواند در ترویج مسائل فرهنگی و دینی مؤثر باشد‌.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: