کد خبر: 3804486
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
گروه ادب ــ میرجلال‌الدین کزازی، اثری درباره شاهنامه‌شناسی با عنوان «خردنامه خرمی» را به همت «نشر گویا» منتشر می‌کند.

کزازی «خردنامه خرمی» را نوشتمیرجلال‌الدین کزازی، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اثر جدیدش گفت: یکی از کتاب‌هایی که نشر گویا، آن را به زیر چاپ برده، «خردنامه خرمی» است که ۱۰ گفتار درباره شاهنامه را دربردارد. جلد نخست هم که شامل ۱۰ گفتار بود، با نام «نهادنامه داد» به چاپ رسید و «خردنامه خرمی» جلد دوم از شاهنامه‌شناسی است.

وی افزود: چندی است که دوره شاهنامه‌شناسی هر هفته در دانشکده زبان و ادب فارسی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی سامان داده شده و دوستداران و علاقه‌مندان شاهنامه، برای آگاهی افزون‌تر و ژرف‌تر از آن در این دانشکده گردهم می‌آمدند و به این گفتار‌ها گوش فرامی‌دادند. این کتاب‌ها به نوشتار درآمده این گفتار‌هاست. تاکنون دو دوره شاهنامه‌شناسی برگزار شده و هم اکنون دوره سوم آن برگزار می‌شود.

کزازی تصریح کرد: در این گفتار‌ها به موضوع‌هایی پرداخته می‌شود که در دیدار‌های آموزشی دانشگاه به آن‌ها کمتر توجه می‌شود، بنابراین در برگزاری این نشست‌ها در میانه راه هستیم و این نشست‌ها در سال جدید نیز پی گرفته می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: