کد خبر: 3804526
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
گروه اجتماعی ـ آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور امروز، ۲۸ فروردین‌ماه با آیت‌الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد و در روند فعالیت‌های قرارگاه مردمی امام حسین (ع) با هدف امدادرسانی به سیل‌زدگان قرار گرفت.

دیدار آیات حسینی‌بوشهری و کعبی به منظور بررسی وضعیت سیل‌زدگان خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان‏، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور امروز، 28 فروردین‌ماه با آیت‌الله کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد و در روند فعالیت‌های قرارگاه مردمی امام حسین(ع) با هدف امدادرسانی به سیل‌زدگان قرار گرفت.
همچنین علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت کشور در شب گذشته، 27 فروردین‌ماه با آیت‌الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.
در این دیدار آیت‌الله کعبی با تقدیر از صبوری و مقاومت مردم خوزستان و همکاری همه دستگاه‌ها در کم کردن آلام مردم گفت: سیل اخیر ویرانگر بود اما مردم خوزستان مثل گذشته با خلق حماسه فعالیت‌های به یادماندنی از خود به یادگار گذاشتند.

کعبی

وی ادامه داد: در راستای کمک به حل این بحران قرارگاه مردمی امام حسین(ع) با هدف امدادرسانی به سیل‌زدگان در شش کمیته پشتیبانی و تغذیه، گروه‌های جهادی، بهداشت و درمان، فنی، نیازسنجی، ارتباطات و حمل و نقل راه‌اندازی شد.

آیت‌الله کعبی گفت: یکی از مهم‌ترین این کمیته‌ها کمیته فنی این قرارگاه است که با حضور جمعی از استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان در زمینه‌های آب، سد، زمین‌شناسی، نفت، محیط زیست و ... تشکیل شده است که در نتیجه جلسات کارشناسی و بازدیدهای میدانی دو طرح شامل طرح جامع کنترل سیلاب در جلگه خوزستان و پیشنهاد در خصوص تخلیه آب مناطق سیل‌زده ارائه داده شد که در کم کردن دردهای مردم مفید و اجرایی بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: