کد خبر: 3804710
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
گروه فرهنگی- نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه تنظیم روابط اجتماعی در دنیا از جمله اصلی‌ترین وظایف علمای دین است، اظهار کرد: شعرا و مادحین اهل بیت(ع) باید به معضلات و موضوعات جامعه حساسیت بیشتری داشته باشند.

تنظیم روابط اجتماعی در دنیا از جمله اصلی‌ترین وظایف علمای دین استبه گزارش ایکنا از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل امروز 28فروردین‌ماه در مراسم بزرگداشت هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله مروج اولین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه فقید اردبیل با اشاره به فضائل اخلاقی و والای انسانی آیت الله مروج گفت: علما وارث انبیا هستند و همواره در طول دوران نقش انبیا را در جامعه ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال با توجه به ارزش و جایگاه ویژه انسان در بین دیگر مخلوقات عالم، انبیا و کتب آسمانی را برای راهنمایی نازل کرده است، گفت: علما بعد از انبیان و ائمه معصومین عهده دار نقش آن‌ها شدند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه سخنان خود به بیان ویژگی‌های شخصیتی آیت الله مروج پرداخت و تصریح کرد: تقوا، آینده‌نگری و تعبد مرحوم آیت الله مروج مثال زدنی بود و با دقت در رفتار‌های اجتماعی و دلسوزی و فداکاری برای ارتقا و اعتلاء جامعه اسلامی و دین تلاش می‌کرد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه شهادت امام حسین(ع) پیام‌های بسیاری را برای شیعیان و آزادگان جهان داشت، گفت: آزادی‌طلبی و تسلیم نشدن در برابر ستمگران عالم مهم‌ترین پیامی است که می‌توان از نهضت امام حسین(ع) برداشت کرد.

وی با بیان اینکه تنظیم روابط اجتماعی در دنیا از جمله اصلی‌ترین وظایف علمای دین است اظهار داشت: شعرا و مادحین اهل بیت(ع) باید به معضلات و موضوعات جامعه حساسیت بیشتری داشته باشند.

عاملی بیان کرد: اگر دشمنان نظام جمهوری اسلامی ذره‌ای تزلزل در ایستادگی مردم ایران دیده بود قطعا فشار‌های بیشتری را برای تسلیم مردم اعمال می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت و هوشیاری، نهضت و شان عاشورایی مردم ایران اسلامی را حفظ کردند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله مروج (ره) همواره سعی بر ارتقا و اعتلای نفس جامعه داشت، تصریح کرد: مرحوم آیت الله مروج با پشتکار و ایستادگی مقابل رژیم طاغوت و تحمل فشار‌های بسیار همواره از آغازین سال‌های انقلاب اسلامی یار و یاور امام خمینی (ره) بود.

آیت الله عاملی در ادامه مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی را علت اصلی کاهش ازدواج جوانان دانست و گفت: آداب و رسوم غلط و بیش از حد در جامعه، تجمل گرایی و تشریفات از جمله عوامل تاثیر‌گذار در کاهش ازدواج است.

وی بیان کرد: دولتمردان می‌توانند با نظارت درست و اصولی، مدیریت بهتری را داشته باشند تا شاهد پیشرفت روز‌افزون کشور باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: