کد خبر: 3804748
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه معارف ــ استاد حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر انسانی منتظر ظهور مهدی(عج) باشد، انتظار او باعث می‌شود که جامعه امیدوار شده و یأس و ناامیدی در آن غالب نشود.

جامعه منتظر، امیدوار به آینده استحجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی مقدس، استاد حوزه علمیه اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، با بیان اینکه بحث مهدویت در ادیان گذشته از قبیل مسیحیت و یهودیت وجود داشته است، اظهار کرد: اسلام معتقد است که در آخرالزمان مصلحی می‌آید و دنیا را از آلودگی‌ها پاک و عدالت را در جامعه برقرار می‌کند.

وی افزود: اگر انسانی منتظر ظهور مهدی (عج) باشد، انتظار او باعث می‌شود که جامعه امیدوار شده و یأس و ناامیدی در آن غالب نشود، زیرا اگر انسان مأیوس شود، دست از کار و تلاش می‌کشد، اما اگر انسان امیدوار باشد در راه رسیدن به آن هدف کوشش می‌کند. در روایات به این نکته اشاره شده است که خودتان را برای ظهور آماده کنید، حتی با فراهم کردن یک تیر و کمان.

این مدرس حوزه بیان کرد: اگر معتقد باشیم که امام زمان (عج) خودشان همه کار‌ها را اصلاح می‌کنند و تلاشی در این راه انجام ندهیم، یک برداشت غلط و نادرست کرده‌ایم، زیرا نتیجه این برداشت، افزایش فساد در جامعه است و در جامعه دیگر امر به معروف و نهی از منکر وجود نخواهد داشت. انسان منتظر باید صالح باشد و با تلاش و کوشش خود، منتظر مصلح و اصلاح کننده امور باشد.

مقدس خاطرنشان کرد: انسان‌ها باید منتظر باشند و ناامید از رحمت خدا نشوند که این ناامیدی موجب رکود جامعه می‌شود، امیدوار بودن باعث می‌شود به تلاش ادامه دهیم و به اهداف ایده‌آل فردی و اجتماعی برسیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: