کد خبر: 3804760
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
ولایتی:
گروه اجتماعی - رئیس هیأت مؤسس و امناء دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید بتوانیم در حوزه‌های علم، تحقیق و فرهنگ، بیش از گذشته فعالیت کنیم و می‌توانیم در ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی و دینی، استانداردها را افزایش داده و گام مهمی را برداریم.

به گزارش ایکنا از کرمان، علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امناء دانشگاه آزاد اسلامی شامگاه دیروز چهارشنبه، 28 فروردین در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید بتوانیم در حوزه‌های علم، تحقیق و فرهنگ، بیش از گذشته فعالیت کنیم و می‌توانیم در ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی و دینی، استانداردها را افزایش داده و گام مهمی را برداریم.
وی افزود: وضعیت فرهنگی دانشگاه در حال رشد و در مسیر تحول قرار دارد و خانواده‌ها به تربیت فرزندانشان براساس آموزه‌های اسلامی و سنت های ایرانی اهمیت می دهند و نباید اعتماد آنان به دانشگاه‌ها از بین برود و بر همین اساس فعالیت‌های اعتقادی و فرهنگی مستمری را برنامه‌ریزی کرده‌ایم و نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد و این یکی از اهداف مهم در دانشگاه است.
ولایتی با تأکید بر این موضوع که پژوهش باید مساله محور باشد بیان کرد: اگر پژوهش در دانشگاه تقویت شود و با شرکت‌های اقتصادی همکاری انجام شود شاهد خدمات عظیمی در حوزه‌های مختلف به کشور و مردم خواهیم بود.
رئیس هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: رساله‌های علمی باید با خط و مشی اقتصادی کشور هم‌خوانی داشته باشد و گوشه‌ای از مشکلات را حل کند و اساتید با دقت بیشتری به راهنمایی دانشجویان بپردازند.
وی تصریح کرد: برای نخستین بار معاونت علوم انسانی را در دانشگاه پایه‌ریزی کردیم و معتقدیم در این حوزه حرف‌ها دیدگاه‌های فراوانی برای طرح وجود دارد، صرف تدریس کتاب‌های ترجمه شده در حوزه علوم انسانی که به نوعی ترویج فرهنگ غربی محسوب می‌شود در واقع یک نقطه ضعف است و باید بر اساس توانمندی‌هایی که در حوزه‌های علوم انسانی داریم حرکت کنیم.
ولایتی بیان کرد: اساتید توانمند و فرهیخته، سرمایه‌های عظیم در دانشگاه‌ها قلمداد می‌شوند و می‌توان با استفاده از تجربیات آن‌ها کیفیت فعالیت‌های علمی و پژوهشی را ارتقا بخشید.
وی با تأکید بر لزوم رعایت نظم و انضباط اساتید و دانشجویان و سخت گیری لازم برای ارتقا کیفیت آموزشی افزود: اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف می‌توانند زمینه گسترش علوم مختلف را مهیا کنند و می‌توان با چاپ منابع معتبر داخلی از هجوم فرهنگی غرب دوری کرد و مدیران دانشگاه می‌توانند با تمام امکانات از اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت کنند و در زمینه چاپ کتاب‌های ارزشمند علمی و آموزشی تلاش کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: