کد خبر: 3804762
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
گروه اجتماعی- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نماز جمعه مانند یک نهاد فرهنگی یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی برای ترویج همبستگی و اتحاد است،گفت: انسجام و وحدت ملی کشورمان در تمام ابعاد به خصوص از حیث کلامی رعایت شود.

نماز جمعه یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی؛ جهت ترویج همبستگی و اتحاد

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان عصر روز گذشته 28 فروردین در چهارمین گردهمایی ائمه جمعه شرق استان سمنان در شاهرود با بیان اینکه همبستگی و انسجام در سایه وحدت ملی از مسائلی هستند که جامعه و کشورمان از لحاظ سیاسی و بین المللی بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد، گفت: مردم ما نشان داده‌اند که حتی با گرانی و مشکلات اقتصادی، همواره در عرصه‌های مختلف حضور پر رنگ و پرشور دارند و لذا مسئولان باید در حفظ این انسجام بکوشند.

وی ادامه داد: نماز جمعه مانند یک نهاد فرهنگی یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی برای ترویج همبستگی و اتحاد است، که در این راستا باید با حضور در عرصه‌های مختلف در برابر دشمنان و حفظ انسجام و وحدت ملی‌مان در تمام ابعاد به خصوص از حیث کلامی رعایت شود.

شکری اخلاق و معنویات را سرچشمه هر تحولی در جامعه دانست و افزود: در سال جاری و آینده به واسطه برگزاری انتخابات رعایت آن‌ها دارای اهمیتی ویژه است که بر این اساس ائمه جمعه و جماعات نیز باید به این موضوع در خطابه‌هایشان توجه داشته باشند.

وی متذکر شد: معنویات و اخلاق با جامعه ارتباط مستمری دارند که هرچه میزان اخلاق و معنویات در جامعه افزایش یابد به همان نسبت شاهد کاهش معضلات اجتماعی هستیم و هر چه از اخلاق و معنویات دور شویم به همان نسبت جامعه بیشتر دچار معضلات می‌شود که رسالت ائمه جمعه و جماعات در ترویج اخلاق و معنویات رسالتی سنگین و ویژه محسوب می‌شود.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور، مام جمعه میامی نیز نماز جمعه را مصداق کامل ذکر نام خدا دانست و افزود: نماز جمعه یک روز است اما زمانی که خطبه‌ها تمام شدند در واقع نماز تمام نمی‌شود بلکه در تمام طول هفته ذکر و یاد خدا با مردم همراه است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: