کد خبر: 3804763
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
گروه اجتماعی ـ وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سیل اخیر در سطح کشور حدود 1500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است، گفت: همچنین 80 مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست.

به گزارش ایکنا از فارس، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش شب گذشته، ٢٨ فروردين در حاشیه بازدید از مدارس آسیب دیده سیل اخیر در شیراز، با اشاره به وضعیت مدارس در سیل اخیر کشور گفت: در این سیل ها در سطح کشور حدود 1500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است و80 مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست که به لطف خدا از نظر تامین منابع بازسازی مشکلی وجود ندارد .
وی به وضعیت مدارس سیل زده شیراز اشاره کرد و گفت: حجم خسارت سیل به مدارس شیراز مجددا بررسی شده و با همراهی نمایندگان مجلس، اعتبارات عمرانی به این فضاها اختصاص می‌یابد.
بطحائی با بیان اینکه امسال خیز بلندی برای استاندارد و مناسب سازی فضاهای آموزشی آسیب دیده برداشته می شود، گفت: جبران خسارات وارده به فضاهای آموزشی و پرورشی آسیب دیده از سیل، در اولویت است.
وی گفت: در این مسیر همچون گذشته از حمایت خیرین که همواره به آموزش و پرورش کمک کرده اند و تعهدات بسیار خوبی را قبول کرده اند بهره مندیم، چنانچه هم اکنون نیز جمعی از این خیرین در استان های خوزستان و لرستان تعهدات بسیار خوبی را پذیرفته اند .
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: امید است بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که دانش آموزان مهر 98 در مدارس تازه ساخته شده و بازسازی شده مشغول به تحصیل شوند.
بطحائی ادامه داد: در مورد مدارس تخریبی و غیر قابل بازسازی نیز در صورت تاخیر در آماده سازی این مدارس، امکان فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان در مهر ماه در فضاهای موقت همچون کانکس پیش بینی شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: