کد خبر: 3804838
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
گروه اجتماعی- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد از اجرای طرح‌ «بافت‌های با ارزش روستايی» خبر داد و گفت: تاكنون هشت روستای استان شامل تهيه این طرح‌ شده‌اند.

اجرای طرح‌ بافت‌های با ارزش روستاييبه گزارش ایکنا از یزد، علیرضا قربانیان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد 28 فروردین ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های رسیده از شهرستان‌های استان تا تاريخ 22 فروردين‌ماه سالجاری 141 روستا و شهر در استان یعنی 11 شهر و 130 روستا به دنبال بارش‌ها و سيلاب‌ دچار حادثه شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 28 واحد مسكونی به صورت كامل تخريب شده كه 16 مورد در روستاها و 12 مورد مربوط به شهرهای استان بوده است.
قربانیان عمده خسارات سيل را مربوط به شهرستان‌های تفت، مهريز و بافق اعلام کرد و گفت: البته بارندگی روزهای اخير نيز قطعاً به آمار خسارات وارده در استان افزوده است ولی اميدواريم با تدابير انديشيده شده هر چه زودتر خسارت‌های وارده پرداخت و جبران شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در بخش ديگری از سخنان خود مطالعه، تهيه و اجرای طرح‌های هادی روستايي را يكی ديگر از اقدامات مهم بنیاد مسکن در راستای ارائه عادلانه خدمات در روستاها برشمرد و افزود: تاكنون برای 411 روستای دارای جمعيت بيش از 20 خانوار مطالعات طرح هادی روستايی انجام شده كه از اين تعداد 262 روستا در حال مطالعات اجرايی و در واقع اجرای فاز نخست طرح‌ هستند.
وی با اشاره به اینکه مطالعات طرح هادی در مورد برخی روستاهای زير 10 خانوار نيز در حال انجام است گفت: در سال گذشته مطالعات 45 روستا و اجرای طرح در 75 روستا با اعتباری بالغ بر 3.5 ميليارد تومان انجام شد.
قربانيان با اشاره به واگذاری زمين در روستاها نیز بیان کرد: در همين راستا از ابتدای انقلاب تاكنون 15 هزار و 500 قطعه زمين به متقاضيان واجد شرايط با اولويت افراد بومی واگذار شده كه 1100 قطعه از آنها مربوط به سال 97 بوده است.
وي با اشاره به صدور سند مالكيت برای اماكن روستايی در استان با هدف ساماندهی و تثبيت مالكيت‌ واحدهای روستايي و كمک به توسعه اقتصادی روستاها افزود: تاكنون 55 هزار فقره سند صادر شده كه 50 هزار جلد مربوط به روستاها و پنج هزار جلد سند نيز مربوط به شهرهای زير 25 هزار نفر در استان بوده است.
قربانیان به صدور 1200 جلد سند ماليكت روستايي و 300 فقره سند مالكيت شهري نيز از سوي بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان در سال گذشه اشاره كرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد از اجرای طرح‌ بافت‌های با ارزش روستايي خبر داد و گفت: تاكنون هشت روستا شامل تهيه این طرح‌ شده‌اند كه در مورد روستاهای شمسی، خرانق، اسلاميه، فهرج، عقدا و توران پشت و باجگان بافق انجام شده و در مورد روستای مزرعه كلانتر ميبد در حال انجام است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: