کد خبر: 3804944
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
فتاح خبر داد:
گروه جامعه ــ رئیس کمیته امداد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه از جمع آوری بیش از 120 میلیارد تومان کمک مردمی به سیل‌زدگان از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد.
افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد در کمک به سیل‌زدگان/ جمع‌آوری 120 میلیارد تومان کمک مردمیبه گزارش ایکنا؛ سیدپرویز فتاح، رئیس کمیته امداد خمینی(ره)، امروز ۳۰ فروردین‌ماه، در سخنرانی پیش خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سیل اخیر و خسارت‌های آن در استان‌های کشور، اظهار کرد: بارش باران، برای شهروندان رحمت محسوب می شود اما خسارت‌های آن بر گردن ما مسئولان است که باید آن را جبران کنیم.
 
وی در ادامه به تشریح نحوه کمک رسانی به سیل‌زدگان پرداخت و اظهار کرد: در این راستا علاوه بر مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، به سایر شهروندانی که در این سیل آسیب دیده‌اند نیز از سوی کمیته امداد، کمک می‌شود.
 
فتاح با بیان اینکه از ابتدای وقوع سیل در کشور، کمیته امداد در آماده باش کامل بوده و همه نیرو‌ها شبانه روز در خدمت مردم آسیب دیده هستند، گفت: در این مدت، طی چهار مرحله رهبر معظم انقلاب چهار میلیارد تومان از طریق کمیته امداد به افراد آسیب دیده کمک کردند. مراجع عظام، بانک‌ها، بازاریان و سایر اقشار مردم نیز کمک‌هایی را از طریق کمیته امداد اهدا کردند که این نشانگر افزایش اعتماد عمومی به نهادی مانند کمیته امداد است.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: تا امروز ۱۲۰ میلیارد تومان، شامل ۴۱ میلیارد تومان کمک نقدی و ۷۹ میلیارد تومان کالا توسط مردم خیر و نیکوکار از طریق کمیته امداد جمع‌آوری شده است.
 
وی با اشاره به آسیب دیدن ۳۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته این نهاد در سیل اخیر بیان کرد: ۱۰ هزار خانه باید برای این آسیب‌دیدگان احداث شود؛ ۲۰ هزار خانه هم به تعمیرات اساسی و وسایل زندگی نیاز دارد.
 
رئیس کمیته امداد امداد امام خمینی (ره): احداث ۱۰ هزار خانه نیازمند حداقل ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه است، همچنین تعمیرات، تأمین لوازم منزل و ایجاد اشتغال نیز ۴۰۰ میلیارد تومان لازم دارد. در مجموع هزار میلیارد تومان هزینه مورد نیاز برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل است.
 
وی تأکید کرد: یکی از نگرانی‌ های ما در کمیته امداد موضوع مسکن سیل‌زدگان است؛ امیدواریم بتوانیم با همکاری نهاد‌های دیگر این نگرانی را بر طرف کنیم.
 
فتاح در ادامه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان بیمه شده است، اظهار کرد: این اتحاد و همبستگی برای کمک به سیل‌زدگان از جمله جلوه‌های این اتحاد بود.
 
وی در پایان با اشاره به اجر اخروی افرادی که به سیل‌زدگان کمک کردند، گفت: صائب تبریزی در شعری می‌گوید: «جماعتی گذرند از پل صراط چو سيل/ كه بار خلق به‌گردن كشيده‌اند امروز».
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: