کد خبر: 3804979
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
گروه سیاسی- امام جمعه بجنورد گفت: با مدیریت و تدبیر درست باید شعار سال عملیاتی شود و طوری نشود که مسئولان سیل و دیگر امور را برای انجام ندادن شعار سال بهانه کنند.

رونق تولید در رسیدگی به امورات بلای طبیعی فراموش نشود

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در خطبه های نماز جمعه امروز ۳۰ فروردین در بجنورد با تاکید بر لزوم تحقق شعار سال اظهارکرد: امروز در کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند رونق تولید هستیم در این راستا باید پول‌های سپرده گذاری شده در راه تولید هزینه کرد تا همه مردم از آن بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه نقدینگی بلای جامعه شده و از سوی دیگر تورم را تحت شعاع قرار داده و امروز مردم را دچار مشکل کرده است، گفت: اگر کسب نقدینگی دارد آن را وارد جامعه کند تا جامعه از حالت رکود خارج شود.
یعقوبی ادامه داد: ذخایر پولی باید وارد بازار، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها شود و تنها در این صورت است که چرخه اقتصادی سلامت خود را بازیافته و علاوه بر اشتغال زایی، تولید و رونق تورم نیز نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه هم اکنون باید فعالان اقتصادی وارد کار و عرصه شوند، گفت: دولت به تنهایی توان اصلاح و سامان دادن چرخه اقتصادی را ندارد، خسارت‌های سیل و حوادث نیز به این امر افزوده شده است.
وی از دستگاه‌های اجرایی و مسئولان خواست تا هم اکنون در روند کار سخت گیری نداشته باشند، افزود: فعالان اقتصادی نباید برای گرفتن یک موافقتنامه یکسال صبر کنند بلکه باید این روند به روز شود.
وی با تاکید بر اینکه نباید رونق در مسئله بلایای طبیعی همانند سیل فراموش شود، یادآورشد: با مدیریت و تدبیر درست باید شعار سال عملیاتی شود و طوری نشود که مسئولان سیل و دیگر امور را برای انجام ندادن شعار سال بهانه کنند.
یعقوبی خاطرنشان کرد: هم اکنون باید تمامی محافل‌ها تولید فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و حتی تولید فکر را مد نظر داشته و همه افراد باید توان خود را در این مسیر به کار گیرند تا سالی پررونق را در تمامی حوزه‌ها داشته باشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: