کد خبر: 3805011
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بهزیستی لرستان از بهره‌مندی بیش از سه هزار سیل‌زده لرستانی از خدمات اورژانس اجتماعی بهزیستی خبر داد.

بهره‌مندی ۳ هزار سیل‌زده از خدمات اورژانس اجتماعیفاطمه زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان اظهار کرد: سازمان بهزیستی در راستای خدمات‌دهی به جامعه هدف خود که در سیل دچار آسیب شده‌اند اقدامات مداخله‌ای انجام داده است.
وی به توزیع بسته‌های حمایتی در فاز اول خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان لرستان اشاره کرد و افزود: بسته‌های حمایتی علاوه‌بر استان لرستان از سایر ادارات کل بهزیستی کشور جذب شده بود که این بسته‌ها شامل مواد غذایی، مواد خشکبار و بسته‌های بهداشتی بود.
توکلی به توزیع خدمات ویژه مددجویان بهزیستی لرستان اشاره و تصریح کرد: ۱۷۰ بسته وسایل توان‌بخشی و وسایل بهداشتی ویژه معلولان ضایعه نخاعی و جسمی حرکتی، یک‌هزار دست لباس و کفش، وسایل خواب و وسایل آشپزخانه در شهرستان‌های مختلف که بیشترین آسیب را دیده‌اند توزیع شده است.
مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به دیگر خدمات مداخله‌ای بهزیستی لرستان در کمک به سیل‌زدگان افزود: همچنین در این راستا ۹۴ مددکار و روانشناس در قالب ۳۰ تیم اورژانس اجتماعی به مناطق سیل‌زده اعزام ‌شده‌اند.
وی با ذکر این مطلب که سه هزار و ۵۷۱ نفر از سیل‌زدگان خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شدند، ادامه داد: کار توزیع خدمات و بسته‌ها را نیز اورژانس اجتماعی به عهده دارد.
توکلی با تاکید بر اینکه ۲۴۷ روانشناس داوطلب در قالب ۸۶ تیم مُحب ساماندهی شده و به‌ نوبت به مناطق اعزام شده که توانسته با ۹۴۵۹ نفر از همه افراد شامل جامعه هدف و خارج جامعه هدف سازمان ارتباط برقرار کنند، اضافه کرد: در شهرستان پل‌دختر با جذب معتمدان محلی تیم داوطلبان محلی تشکیل شد و در این راستا اتفاقات خوبی افتاده است.
مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه در زمینه کلاس‌های آموزشی نیز جلسات هم‌اندیشی با بانوان و کلاس‌های بهداشتی برای کودکان برگزار شده است، ادامه داد: تلاش این بوده که ظرفیت‌سازی در جوامعی که دچار آسیب شده‌اند ایجاد شود و خودباوری بین مردم افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: