کد خبر: 3805022
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
گروه دانشگاه ــ نتایج نظرسنجی سال گذشته ایسپا نشان می‌داد که در نوروز ۹۷ حدود ۴۱ درصد مردم در ایام نوروز ۹۷ به مسافرت رفته‌اند. به عبارت دیگر میزان مسافرت نسبت به سال گذشته بیش از ۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایکنا؛ براساس نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی، که در روز‌های ۱۹ و ۲۰ فروردین ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام داده است، ۳۲.۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند که در ایام عید نوروز به مسافرت بیرون از شهرستان محل سکونت خود رفته‌اند و ۶۷.۵ درصد اعلام کرده‌اند به مسافرت نرفته‌اند.

کاهش 8 درصدی مسافرت در نوروز امسال نسبت به سال گذشته
بر این اساس، نتایج نظرسنجی سال گذشته ایسپا نشان می‌داد که در نوروز ۹۷ حدود ۴۱ درصد مردم در ایام نوروز ۹۷ به مسافرت رفته‌اند. به عبارت دیگر میزان مسافرت نسبت به سال گذشته بیش از ۸ درصد کاهش داشته است.

دلایل مسافرت نرفتن مردم
طبق این نظرسنجی، از میان کسانی که در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ به مسافرت نرفته‌اند، ۱۸.۷ درصد اعلام کرده‌اند به دلیل مشغله کاری به مسافرت نرفته‌اند. ۳۸ درصد نیز مسائل و مشکلات مالی را دلیل عدم مسافرت خود ذکر کره‌اند. ۲۰ درصد نامساعد بودن وضعیت آب و هوایی کشور در ایام عید را دلیل مسافرت نرفتن ذکر کرده‌اند، و ۱۱.۸ درصد اعلام کرده‌اند به طور کلی ترجیح می‌دهند تعطیلات را در محل سکونت خود بگذرانند. در این بین، ۶.۳ درصد نیز مساعد نبودن حال جسمانی و روانی را دلیل عدم مسافرت در ایام عید ذکر کرده‌اند. ۵.۲ درصد نیز به سایر موارد اشاره داشته‌اند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: