کد خبر: 3805052
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
گروه اجتماعی ــ طرح پویش سیل مهربانی همکلاسی‌ها با عنوان «هر مدرسه یک پایگاه همدلی» در مدارس استان کردستان به صورت همزمان با سراسر کشور در حال اجراست.

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با بیان اینکه این پویش همزمان با سراسر کشور در تمامی مدارس استان به صورت هماهنگ برگزار می‌شود، اظهار کرد: تلاش مجموعه آموزش و پرورش این بوده است که هر مدرسه را به عنوان یک پایگاه همدلی تعریف کنیم.
قربانی با اشاره به این که اجرای این طرح تأثیرات تربیتی زیادی را بین دانش‌آموزان به وجود می‌آورد، افزود: دانش‌آموزان به ویژه از لحاظ تربیتی حس نوعدوستی را در خود تقویت می‌کنند.
وی بیان کرد: در قالب این طرح، دانش‌آموزان می‌توانند قطره‌ای از گرفتاری‌ها و آلام و تنگناهای بوجود آمده برای هموطنان سیل زده را برطرف کرده و همدلی لازم را با این عزیزان ثابت کنند.
وی با تقدیر از زحمات و تلاش همکاران مدارس، اجرای این طرح را بسیار انسان دوستانه توصیف و اعلام کرد: این برنامه ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای کمک به هموطنان گرفتار در سیل را نشان می‌دهد.
وی با تأکید بر این که رویکرد اجرای طرح سیل مهربانی، افزایش حس نوعدوستی بین دانش‌آموزان است، عنوان کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان پیام‌های بزرگی دارد که بزرگترین این پیام‌ها همدلی با سایر هموطنان و خود را از یک جنس و یک خانواده دانستن است.
گفتنی است؛ همزمان با سراسر کشور آیین سیل مهربانی با عنوان «هر مدرسه یک پایگاه همدلی» در مدارس استان کردستان با مشارکت تشکل های دانش‌آموزی برگزار و کمک‌های اهدایی شامل کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش‌آموزان جمع‌آوری شد تا برای مناطق سیل‌زده کشور ارسال شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: