کد خبر: 3805063
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
گروه بین‌الملل – یک گروه حامی حقوق آوارگان روهینگیایی در مالزی از دولت عربستان خواست صدها روهینگیایی بازداشتی در این کشور را که در شرایطی وخیم به سر می‌برند آزاد کند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی freemalaysiatoday؛ سازمان حمایت از حقوق روهینگیایی‌ها در مالزی (MERHROM) در بیانیه‌ای اعلام کرد که حداقل 650 روهینگیایی در بازداشتگاه شمیسی در عربستان به سر می‌برند.

«ظفر احمد عبدالغنی مسلم»، رئیس سازمان مذکور، در این بیانیه‌ نوشت: افراد بازداشت‌شده برای سومین بار دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
 
وی با بیان اینکه 7 نفر از این افراد از زمان آغاز اعتصاب غذا از روز شنبه گذشته در بیمارستان بستری شده‌اند، از مسئولان عربستانی خواست در آستانه ماه رمضان این افراد را آزاد کنند.

این فعال مالزیایی گفت: از حکومت سعودی می‌خواهیم آنها را آزاد کند تا بتوانند شعائر دینی خود را در آزادی کامل انجام دهند. همچنین، این افراد از خشونت‌های سال 2012 در میانمار گریخته‌اند.

پیش از این، پایگاه خبری میدل‌ایست آی نیز در یک تحقیق چهار ماهه با تعدادی از روهینگیایی‌هایی که در عربستان زندگی می‌کنند مصاحبه و گزارشی را منتشر کرد که در آن بازداشت صدها آواره روهینگیایی در این کشور تأیید شد. بازداشت‌شدگان اعلام کرده‌اند که بسیاری از آنها یک تا شش سال در بازداشتگاه «شمیسی» در مرکز جده بوده‌اند و در بین آنان کودکان و زنان و مردانی از همه سنین وجود دارد.
 
انتهای پیام
 
حیدر عبداللهی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: