کد خبر: 3805084
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
حجت‌الاسلام مروی:
گروه فرهنگی ــ تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی آماده هر نوع همکاری با شورای شهر و شهرداری مشهد مقدس جهت تسهیل زیارت زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) است.

آستان قدس رضوی در جهت تسهیل زیارت زائران آماده همکاری با شهرداری مشهد استبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر مشهد مقدس گفت: ما آماده هرنوع همکاری با شورای شهر و شهرداری مشهد مقدس در راستای حکم رهبر معظم انقلاب برای افزایش همکاری با دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی هستیم تا بتوانیم جهت تسهیل زیارت زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) گام برداریم.

وی بیان کرد: شهر و جامعه نیازمند جاذبه، نشاط، شادمانی، تحرک و پویایی است اما برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی نباید دور از جایگاه و منزلت شهر امام رضا(ع) باشد و باید متناسب با پایتخت معنوی ایران و مشهد الرضا(ع) و همراه با توجه به تربیت فرهنگی و افزایش معرفت دینی برنامه‌ریزی شود.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: باید با تمام توان از موقوفات حفاظت و نگهداری کنیم زیرا در روز قیامت مقابل هر سهل انگاری که صورت بگیرد باید پاسخگو باشیم، البته هرکاری هم بتوانیم برای آبادی شهر و تسهیل زیارت زائران انجام می‌دهیم.

مروی افزود: اینکه آستان قدس رضوی تنها مسئول زوار در صحن‌ها و حرم مطهر باشد و به بقیه مسائل آن‌ها کاری نداشته باشد، مورد قبول نیست؛ ما وظیفه داریم با تمام امکانات و با همکاری نهادهای مختلف برای تسهیل زیارت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه باید درباره وضعیت پارکینگ‌ها مخصوصاً در ایام شلوغ چاره‌اندیشی شود، گفت: بستن خیابان آسان‌ترین کار است اما راه حل مشکل نیست، ما موافق ساخت پارکینگ‌های متعدد در نزدیکی حرم مطهر هستیم و در این موضوع هر کمکی بتوانیم انجام می‌دهیم.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات ترافیکی اطراف حرم مطهر رضوی، رسیدگی به حاشیه شهر و طرح‌های تفصیلی مشهد مقدس، برای ساخت پارکینگ‌های متعدد در اطراف حرم مطهر اعلام آمادگی کرد.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، نیز خواستار گسترش همکاری‌ها درباره رسیدگی به بافت پیرامون حرم مطهر، محیط زیست و دیگر مسائل مشهد مقدس شد و برای افزایش بهره‌وری باغات آستان قدس رضوی به‌عنوان تنفس‌گاه‌های مشهد مقدس اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: