کد خبر: 3805090
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
گروه اجتماعی ــ فرماندار آستانه اشرفیه با بیان اینکه الگوپذیری از سیره اهل بیت و ائمه اطهار(ع) ناهنجاری‌های جامعه را از بین می برد، اظهار کرد: اگر جامعه اسلامی الگوهای برخاسته از فرهنگ اهل بیت(ع) را به مردم به ویژه جوانان ارائه کند، در رشد و تعالی جامعه نقش بسزایی خواهد داشت.

به گزارش ایکنا از گیلان، رحیم حیدری،‌ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، روز گذشته، 30 فروردین‌ماه در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان و مادران برگزیده در آزمون زهراشناسی، با تأکید بر لزوم معرفی الگوهای مناسب به نسل جوان و نوجوان، گفت: ما از الگوهای بسیار درخشان و جامعی برای هدایت نسل جوان برخوردار هستیم، اما به دلیل عدم معرفی درست و کافی،‌ این الگوها برای نسل جوان و نوجوان تعرفه نشده است.

وی با بیان اینکه الگوپذیری از سیره اهل بیت و ائمه اطهار(ع) ناهنجاری‌های جامعه را از بین می برد، تصریح کرد: اگر جامعه اسلامی الگوهای برخاسته از فرهنگ اهل بیت(ع) را به مردم به ویژه جوانان ارائه کند، در رشد و تعالی جامعه نقش بسزایی خواهد داشت.

فرماندار آستانه اشرفیه ضمن قدردانی از طراحان و برگزارکنندگان همایش زهراشناسی در طی سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با کرامات اهل بیت(ع) نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و محتوایی است که باید کار کارشناسی در این خصوص صورت گیرد.

حیدری ادامه داد: در عصر حاضر که کشور ما با هجمه‌های گسترده نظام استکبار جهانی برای غالب کردن الگوهای غربی مواجه است، معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) به‌عنوان فرهنگ متعالی همه تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند لذا باید فعالیت‌های کارشناسانه‌ای برای شناساندن اهل بیت(ع) و الگوهای برتر از دیدگاه ائمه اطهار(ع) صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که توسعه کافی اینگونه برنامه‌ها بتواند زنگارها را از الگوهای ناب و اسلامی و شیعی ما پاک کند و با نهادینه شدن الگوهای اصیل و کارآمد، نسل سوم و چهارم انقلاب با تأسی از آنان در راه اعتلای کشور گام بردارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: