کد خبر: 3805105
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
«کارتاژ پلاس تی وی» خواستار شد؛
گروه بین‌الملل ـ مدیر روابط عمومی شبکه «کارتاژ پلاس تی وی» تونس در دیدار فدوی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در تونس خواستار پخش مجدد سریال «یوسف پیامبر(ع)» شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ خانم ایمان خضر، مدیر روابط عمومی شبکه «کارتاژ پلاس تی وی» با علیرضا فدوی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در تونس دیدار و درباره همکاری‌های مشترک فرهنگی گفت‌وگو کرد.

خضر در این دیدار، علاقه‌مندی مردم تونس را برای نمایش سریال‌های ایرانی دوبله شده به زبان عربی به ویژه در حوزه داستان انبیاء، ابراز کرد.

مدیر روابط عمومی شبکه «کارتاژ پلاس تی وی» افزود: با توجه به استقبال بسیار خوب مردم تونس از مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر(ع)» ساخته فرج‌الله سلحشور، خواهان پخش مجدد آن در ماه مبارک رمضان هستیم.

وی ادامه داد: ایران همچون یک کشور ممتاز در این زمینه به ویژه با ساخته‎های ارزشمندی چون «مریم مقدس» و مجموعه‌ای از سریال‌هایی که داستان‌های پیامبران را بازگو کرده‌اند، ظاهر شده است.

خضر همچنین آمادگی شبکه «کارتاژ پلاس تی وی» را برای همکاری با تولیدکنندگان سریال‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران با هدف دوبله به زبان عربی اعلام کرد.

علیرضا فدوی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در صنعت سینما گفت: توانمندی تولید فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی در ایران بسیار بالا است به‌گونه‌ای که سینمای ایران هر ساله جوایز متعدد جهانی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی از فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» ساخته مجید مجیدی به عنوان بزرگ‌ترین پروژه سینمایی ایران نام برد و به برخی از ویژگی‌های بارز آن، اشاره کرد.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان همچنین بر لزوم تعامل و تبادل فرهنگی بیش از پیش دو ملت دوست ایران و تونس، تأکید کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: