کد خبر: 3805120
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
گروه هنر ــ همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، مجموعه مستندهای « استودیو هشت» ویژه بزرگداشت مفاخر رادیو از شبکه‌های سراسری و استانی پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، حامد فاتحی، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو تصریح کرد: هفت مستند تلویزیونی که از مفاخر رادیو تهیه می‌شود، در مراسم افتتاحیه پخش و از مقام شامخ آن‌ها قدردانی خواهد شد.
وی با بیان این‌که این مستند‌ها معرف ویژگی‌های شخصیتی پیشکسوتان نام آشنای رادیو از جمله خانم‌ها مریم نشیبا، پریچهر بهروان، مهین نثری و آقایان امیر نوری، مسعود اسکویی، مهدی سدیفی و شهریار کرمی است، ادامه داد: در این مستند‌ها به کارگردانی، مهدی شیبانی‌زاده، نه تنها با این پیشکسوتان گفت‌‌و‌گو شده، بلکه با دوستان، همکاران و خانواده آن‌ها نیز صحبت شده که بیانگر سال‌ها تلاش و فعالیت شبانه روزی آن‌ها در رسانه رادیو است.
فاتحی علت نامگذاری این مستند‌ها‌ی بیست دقیقه‌ای را به اسم «استودیو هشت» ادای دینی به همه کسانی دانست که درتاریخ هشتاد ساله رادیو فعالیت کرده و می‌کنند. همچنین این نام تداعی‌گر فعالیت دوستان در رادیو ارگ است که در استودیو هشت نمایش‌های زیادی را برای رادیو تولید کردند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو تصریح کرد: تهیه و تولید مستند‌های رادیو بعد از جشنواره ادامه پیدا خواهد کرد و مستند‌هایی با حضور سایر پیشکسوتان همچون ایرج برخوردار، فرهنگ جولایی، بهروز رضوی، علیرضا معینی، آلبرت کچویی و... ساخته می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: