کد خبر: 3805139
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
گروه فرهنگی ــ مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از برگزاری جشن نیمه شعبان در ۲۰ امامزاده شاخص استان به مدت ۳ روز خبر داد.

۲۰ امامزاده خراسان‌شمالی میزبان جشن نیمه شعبان

حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی اظهار کرد: جشن نیمه شعبان در ۲۰ امامزاده شاخص استان با ویژه‌برنامه‌های اجتماع منتظران ظهور، دعای کمیل، دعای ندبه، اطعام، برپایی خیمه‌های معرفت و ایستگاه صلواتی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در شهرستان بجنورد، گفت: جشن نیمه شعبان در امامزاده سیدعباس(ع)، امامزاده بی‌بی فاطمه، امامزاده علی بن زید درصوفیان، امامزاده سید اسماعیل، امامزاده محمدرضا و بقعه متبرکه ایوب پیغمبر بجنورد برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشن نیمه شعبان در شهرستان شیروان نیز در آستان مقدس امامزاده حمزه رضا و امامزاده عبدالرضا برگزار می‌شود، ادامه داد: در شهرستان فاروج نیز این جشن در محل آستان مقدس امامزادگان سیدجعفر سیاهدشت، عبدالرحمن‌(ع) خرق و سید محمود‌(ع) روستای برگرد برگزار می‌شود.
مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی اظهار کرد: همچنین در شهرستان مانه و سملقان نیز جشن نیمه شعبان در امامزاده ابراهیم انصار و امامزادگان هادی و زینب کاستان برگزار می‌شود.
وی افزود: جشن نیمه شعبان در شهرستان جاجرم در آستان مقدس امامزاده زین‌العابدین سنخواست و در شهرستان گرمه در آستان امامزاده فخرالدین ایور برپا خواهد شد.
آسوده با بیان اینکه جشن نیمه شعبان در شهرستان اسفراین در آستان مقدس ۵ امامزاده برگزار می‌شود، گفت: امامزاده جعفر کوشکی، امامزاده سیدجعفر اسفراین، امامزاده حمزه دهنه شیرین، امامزاده ابراهیم نظرگاه و امامزاده حسین فریمان از جمله آستان‌های مقدس شیروان بوده که میزبان عاشقان منجی عالم بشریت هستند.
مدیر‌کل اوقاف استان در خصوص جزئیات اجتماع عظیم منتظران موعود در بجنورد گفت: همزمان با روز نیمه شعبان مراسم اجتماع منتظران موعود از مقابل مسجد حضرت حجت بن الحسن‌(ع) بجنورد آغاز و پس از خواندن دعای ندبه از این محل به سمت آستان مقدس امامزاده سید عباس‌(ع) حرکت جمعی به‌صورت پیاده‌روی انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی چون سخنرانی، مولودی‌خوانی و قرائت قرآن توسط قاریان برجسته در بقاع متبرکه با حضور عموم مردم برگزار می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی ادامه داد: در این آئین‌ها برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است تا در کنار ایجاد فضایی شاد برای شرکت‌کنندگان بتوانیم از فیوضات و برکات این روز مبارک نیز آن‌ها را بهره‌مند کنیم که این امر گامی مهم در راستای تبدیل بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب‌های فرهنگی جامعه است.
وی بیان کرد: برپایی نمازجماعت، توزیع هدایایی فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی، برپایی ایستگاه صلواتی، برپایی ایستگاه مشاوره وقف ، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در جوار بقاع متبرکه استان با دعوت از صاحب نظران و کارشناسان حوزه مهدویت، برپایی محافل انس با قرآن کریم از دیگر برنامه های جشن نیمه شعبان است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: