کد خبر: 3805163
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
در خردادماه؛
گروه فرهنگی ــ رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از افتتاح ۶ باغ‌موزه دفاع مقدس در استان‌های کشور طی خرداد ماه خبرداد و افزود: اتمام باغ موزه دفاع مقدس خراسان‌شمالی نیاز به همت مضاعف دارد.

بهره برداری از ۶ باغ موزه دفاع مقدس در کشور طی خرداد ماه

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امروز، ۳۱ فروردین ماه در دیدار با استاندار خراسان‌شمالی اظهار کرد: شش باغ‌موزه دفاع مقدس در خرداد ماه امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد که اتمام باغ موزه دفاع مقدس خراسان‌شمالی نیاز به همت مضاعف دارد زیرا تقریباً تمامی استان‌ها از باغ موزه دفاع مقدس برخوردار هستند.
وی ادامه داد: از سال ۹۲ که مسئولیت اجرایی باغ‌موزه‌ها را به استانداران سپرده‌ایم روند ساخت آن تسریع یافته و خوشبختانه دولت تدبیر و امید هرآنچه که در توان داشت برای ساخت این باغ موزه‌ها هزینه کرد.
کارگر افزود: در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اجازه نداده‌ایم مسائل جناحی و سیاسی ورود پیدا کند زیرا دفاع مقدس یک مدال پرارزش و ملی است که نباید آغشته به این مسائل شود.
وی یادآورشد: اقدامات خوبی توسط استاندار برای مناطق سیل‌زده انجام شد که حضور استاندار در استان همچون حضور فرمانده در جنگ است که می‌تواند موجب کاهش آلام مردم شود.
وی خاطرنشان کرد: از کارهای وصله و پینه باید دوری کرد زیرا عادت داریم چندین کار را همزمان انجام دهیم که بازدهی خوبی هم برای مردم ندارد.
سردار کارگر بیان کرد: باید سطح اختیارات استانداران نیز افزایش یابد و مسائل و مشکلات استان به صورت منطقه‌ای و محلی حل شود.
وی شجاعی استاندار خراسان‌شمالی را فردی جهادی و انقلابی دانست، گفت: امیدواریم با کمک‌های این استان بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس سریع تر به سرانجام رسیده و روند ساخت آن تسریع یابد.
محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان‌شمالی نیز در این نشست از افتتاح باغ‌موزه دفاع مقدس استان تا سال آینده خبر داد،‌ گفت: مردم خراسان‌شمالی از ابتدای پیروزی انقلاب و سپس در دوران دفاع مقدس نقش‌های مهمی را ایفا کردند که افتتاح باغ موزه کمترین خدمت به آنان است.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی ۳۸ درصدی این پروژه و نیاز به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار، مقرر شد شش میلیارد تومان از کمک‌های استان و چهار میلیارد تومان را بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تقبل کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود سم مهلک سیستم اجرایی را کاهش اختیارات است‌انها دانست، افزود: تا یاد نگیریم امور را واگذار کنیم مشکلات به قوت خود باقی می‌ماند که امیداوریم سطح اختیارات استانداران نیز افزایش یابد.
شجاعی دو کار را مبنای اصولی اقدامات خود در استان بیان کرد، افزود: کارها باید در زمان خود به سرانجام برسد و دوم اینکه نشان داده‌ایم که با هم‌افزایی می‌توانیم اقدامات بزرگی را انجام داد.
وی با اشاره به حادثه اخیر سیل استان، افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی استان عملکرد خوبی را ارائه دادند و از تمامی ظرفیت‌ها به درستی استفاده شد که با برنامه‌ریزی و امدادرسانی به موقع بخشی از آلام مردم کاهش یافت.
شجاعی خاطرنشان کرد: باید یک بار برای همیشه موضوع مقاوم سازی منازل روستایی حل شود که با مسئولان ارشد کشوری نیز در این خصوص مذاکراتی داشتم تا کمک کنند زیرا اعتقاد دارم باید یک پروژه به اتمام برسد تا سپس سراغ پروژه دیگری رفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: