کد خبر: 3805205
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گروه اجتماعی ــ رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: انجمن حجتیه با رویکردی خاص از روایت «وقتی جهان از ظلم و جور پر شود؛ مهدی(عج) آمده و جهان را پر از عدل و داد می‌کند»، استفاده کرده و می‌گفتند باید کاری کنیم که فساد افزایش یابد تا در فرج تعجیل شود، ولی امام راحل با دوراندیشی تفسیر بسیار روشن انتظار فرج را به درستی معنا کردند و بیان فرمودند؛ انتظار فرج زمینه‌سازی برای تحقق حکومت مهدوی(ع) است.

امام راحل با دوراندیشی «انتظار فرج» را به درستی تبیین نمود

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی، امروز، 31 فروردین در مراسم تجلیل از قضات برتر استان که در سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد، ضمن تبریک ایام مبارک ماه شعبان و تقدیر از قضات فعال و برتر استان گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در تاریخ بشریت بعد از نبی مکرم اسلام(ص) رخ داد این بود که ‌بهانه هایی دست افرادی که دنبال منافع مادی خود بودند داد و به روش‌های مختلف به منظور پر کردن جیب خودشان مردم را فریب دادند و این فریبکاری هنوز هم ادامه دارد.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین خطرات انحرافاتی از تفاسیری است که در خصوص انتظار فرج مطرح شده است لذا مهم‌ترین ویژگی حضرت امام این بود که با تفسیر خود در تشریح معنای درست انتظار فرج در مقابل انجمن حجتیه مردم را آگاه ساختند. انجمن حجتیه با رویکردی خاص از روایت وقتی جهان از ظلم و جور پر شود؛ مهدی(ع) آمده و جهان را پر از عدل و داد می‌کند، استفاده کرده و می‌گفتند باید کاری کنیم که فساد افزایش یابد تا در فرج تعجیل شود، ولی امام راحل با دوراندیشی تفسیر بسیار روشن انتظار فرج را به درستی معنا کردند و بیان فرمودند؛ انتظار فرج زمینه سازی برای تحقق حکومت مهدوی(ع) است و ما باید تلاش کنیم به وسیله حکومت‌های اسلامی زمینه‌ها را فراهم کرده تا افکار دنیا را متوجه ظهور کنیم.
حجت‌الاسلام عبداللهی ادامه داد: همه با تمام توان تلاش کرده و سعی کردند نمره قابل قبولی را ارائه دهند، بررسی 280 هزار پرونده با این تعداد قاضی و نیرو کار بسیار مشکلی است، گاه برخی شعبات دو قاضی و یا برخی دیگر تک قاضی هستند.
وی تصریح کرد: تلاش همه این است که وضعیت را بهبود بخشند ازجهت تلاش مجموعه خدمات قابل قبول است ولی از جهت اینکه تا قابل قبول بودن دستگاه قضایی انقلابی و تحول‌گرا باشد قدری فاصله داریم. در دوره جدید با ریاست آیت‌الله رئیسی رویکرد جدیدی شروع می‌شود، با توجه به اتفاقات رخ داده انتظارات از رئیس قوه بیشتر است و در ادامه توقعات رئیس قوه از ما در خصوص رسیدگی به پرونده‌ها هم بیشتر است.
وی اظهار کرد: سند تحول هنوز نهایی نشده است در کمسیسون‌های مختلف متشکل از قضات، دادستان‌ها، رؤسای دادگستری‌های کل و ... نظرات گرفته شده است که امید است به زودی اعلام شود.
حجت‌الاسلام عبداللهی بیان کرد: قوه قضاییه برای رسیدن به نتیجه مطلوب دستگاهی تحول‌گرا و انقلابی شبانه‌روز فعالیت دارد و برای رسیدن به این امر باید توان را مضاعف کرد، برای حصول نتیجه مطلوب بخشی از امور در حیطه کاری قوه قضائیه و بخشی دیگر مربوط به دادگستری‌های کل است، در این برهه زمانی که مشکلاتی وجود دارد و دادگستری وظیفه مهمی در این راستا دارد چاره‌ای نداریم که بر فعالیت خود بیفزاییم و در این حوزه خانواده‌های مجموعه دستگاه دادگستری باید با همسران خود همراهی بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: