کد خبر: 3805333
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
فتوای محمد ابوبکر، مفتی الأزهر مبنی بر این که «رضایت زن شرط ورود مردان به بهشت است» خشم بسیاری از مردان مصر را برانگیخت و از ریاست دانشگاه الأزهر تقاضا کردند مانع انتشار چنین فتواهای بی اصل و اساس شوند.

به گزارش ایکنا به نقل از سرویس ترجمه شفقنا لحظاتی پس از این که مفتی الأزهر، محمد ابوبکر در پاسخ به یک تماس تلفنی از سوی خانمی که از شوهر خود گله می کرد، در برنامه تلوزیونی «بکره أحلى» اعلام کرد «مردی که زنش از او ناراحت باشد هرگز به بهشت نمی رود و اگر زن از شوهر خود ناراحت باشد، فرشته ها آن مرد را لعن می کنند» این فتوا آتش خشم و عصبانیت بسیاری از کاربران فضای مجازی را برافروخت.

به نقل از خبرگزاری «عکاظ»، کاربران توییتر این فتوا را غیر مستند دانستند و گفتند هیچ پایه و اساس حدیثی ندارد و از الأزهر تقاضا کردند تا برای جلوگیری از انتشار چنین فتواهایی از طریق رسانه ها وارد عمل شود. به همین منظور، دکتر سیف رجل، رئیس دانشکده الهیات و حقوق دانشگاه الازهر صحت این فتوا را کاملا رد کرد و گفت: شریعت، متونی محکم درباره رابطه زن و مرد دارد که برخی از سوره های قرآن از جمله سوره النساء مشتمل بر آن است.

وی در ادامه اظهار کرد: دین از بد رفتاری با زن نهی کرده است. زن برده نیست؛ حقوق و وظایفی دارد که یکی از حقوق او این است که به وی نفقه داده شود و با او خوش رفتاری شود و یکی از وظایف او هم این است که با شوهرش خوش رفتاری و از او اطاعت کند و به وی خیانت نکند و از مال و ثروت او مراقبت نماید.

وی در پایان سخنانش گفت: نباید غلو کنیم و مردم را در اموری که حرام و گناه کبیره به حساب نمی آید، با عناوینی مثل محرومیت از بهشت و رفتن به جهنم بترسانیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: